עוד בחדשות ודעות
 >  > 

בעקבות הרצח: מצעד מאולתר בת"א

הרצח בסניף האגודה בת"א הוציא מאות להט"בים, חברים, בני משפחה ותומכים לרחובות, במצעד גאווה מאולתר. המפגינים קראו "שרי ש"ס - הדם על הידיים שלכם"

כמה מאות בני אדם צעדו אמש (ש') במצעד גאווה מאולתר, בתגובה על אירוע הירי שבו נהרגו 2 בני אדם ונפצעו 10 בבית האגודה בתל אביב. המצעד יצא ממקום האירוע והסתיים בהתכנסות במרכז הגאה בגן מאיר. הצועדים עברו דרך הרחובות רוטשילד והמלך ג'ורג' בתל אביב, כשהם נושאים דגלים וקוראים קריאות בגנות ההומופוביה. את המצעד הובילו ח"כ ניצן הורוביץ, סגן ראש עיריית תל אביב, אסף זמיר, חבר המועצה, יניב ויצמן, ואימא של בן נוער גאה. במרכז הגאה התקיים טקס זיכרון שבמהלכו הדליקו המשתתפים נרות לזכרם של הנרצחים.

קדמה למצעד הפגנה ספונטנית שהתקיימה סמוך למקום האירוע, בשד' רוטשילד בתל אביב. כמה ממשתתפי ההפגנה נשאו שלטים הקוראים להפסקת השנאה, ובמקום הודלקו מאות נרות לזכר ההרוגים.

הפגנה ומצעד בעקבות הרצח באגודה בתל אביב
"אחד הימים הקשים שידעה הקהילה בישראל". צילום: מייקל אמיר

חבר הכנסת ניצן הורוביץ אמר כי "מה שקרה כאן היום צריך להיות דרך חדשה עבורנו. אסור לנו לוותר על שום זכות. מי שניסה לחסל אותנו יקבל קהילה חזקה. כל מי שמנסה להרוג אותנו או לאיים עלינו - נעמוד מולו". הורוביץ אמר כי "מתירים את דמנו, אמרתי זאת לבכירים בעבר. בשעה זו יש לתמוך בקהילה".  

הפגנה ומצעד בעקבות הרצח באגודה בתל אביב
צילום: מייקל אמיר

הרב דוד לזר הגיע אף הוא למקום, שם נשא תפילה לזכר הקורבנות ולהחלמתם של הפצועים באירוע. מוקדם יותר הוא אמר ש"צריכים להבין שכל אדם הוא אדם ולא משנה אם הוא להט"ב. כולנו נבראנו בצלם אלוהים". 

מייק המל, יו"ר אגודת הלהט"ב, אמר כי על ניצן הורוביץ להציע הצעת חוק הקובעת שגם חברי כנסת לא יוכלו להסית נגד הקהילה. המפגינים הגיבו לדברים בקריאות "באנו חושך לגרש" וקראו "שרי ש"ס - הדם שלהם על הידיים שלכם". 

הפגנה ומצעד בעקבות הרצח באגודה בתל אביב
צילום: מייקל אמיר

ארגון תהל"ה קרא להורים לילדים להט"בים לבוא אף הם ולהפגין במקום. פעילים בארגונים קהילתיים שונים הגיעו אף הם למקום, וכפי הנראה ההפגנה צפויה להימשך אל תוך השעות הקטנות של הלילה.

בהכנת הידיעה השתתפו: אור שמעונוב ויניב הלפרין

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...