עוד בחדשות ודעות
 >  > 

2 הרוגים בירי בסניף האגודה בת"א

מפגש קבוצת הנוער הפך לטבח, כאשר אלמוני פרץ למקום ופתח באש אוטומטית. שניים נהרגו ו-12 נפצעו, הרוצח נמלט מהמקום

שני בני אדם נהרגו ו-12 נוספים נפצעו אמש (שבת) באירוע ירי בסניף האגודה ברחוב נחמני בתל-אביב.קודם לכן דיווחה המשטרה על הרוג שלישי, אולם לאחר מכן חזרה בה. הרצח אירע לאחר שאלמוני רעול פנים פרץ למפגש של קבוצת הנוער ("בר נוער"), ופתח באש אוטומטית לעבר המשתתפים. הפצועים פונו לבית החולים, חלקם במצב קשה מאוד.

לפי הערכת המשטרה, מדובר ברצח על רקע הומופובי וכי היורה הגיע למקום בכוונה לרצוח הומואים. היורה הצליח להימלט מהמקום, ובשעה זו מתקיים מצוד אחריו במסוק וניידת. בשדרות רוטשילד, בסמוך לזירת האירוע, התאספו עשרות רבות של להט"בים מרחבי העיר (לדיווח המלא). בתום ההפגנה התקיים מצעד גאווה מאולתר מבית האגודה למרכז הגאה, שבסיומו התכנסו הצועדים במרכז הגאה לטקס זיכרון.

אלי, אחד מעדי השמיעה שנכח מחוץ לסניף בשעת הירי אמר ל-GoGay: "היו פה יריות. נכנס אדם שחום עור לבר נוער, ירד למטה, והתחיל לירות. אחד פצוע קשה נפצע ליד הכתף, כולה הייתה מלאת דם". לפי הדברים, האדם הגיע בכוונה למקום כדי לירות בהומואים. 

ארוע בסניף האגודה
זירת האירוע, דקות ספורות לאחר הירי. צילום ראשוני: אור שמעונוב

רוי, שאף הוא היה במקום בזמן הירי אמר ש"הייתי במרפסת החיצונית של בית האגודה. שמענו יריות וברחנו משם החוצה מהר. חיפשנו את החברים שלנו, חלק מהם נפגעו, אני לא מוצא את חבר שלי, כולם כאן בשוק". 

המרכז הגאה שבגן מאיר פונה על ידי כוחות של המשטרה, והמקום נסגר מחשש לפגיעה נוספת. המשטרה סוגרת בשעה זו מקומות מפגש ובילוי של הקהילה בתל-אביב. בהמשך הלילה צפויה להתקיים ישיבת חירום של ארגוני הקהילה, על מנת לקבוע עמדות ודרכי פעולה להתמודדות עם המצב.

ח"כ ניצן הורוביץ שהגיע למקום אמר ש"יש בקרבי צער עמוק ותדהמה. לא ציפינו אירוע כזה. האירוע החמור ביותר נגד הקהילה, אם זה אכן אירוע נגד הקהילה". חבר מועצת עיריית ת"א, יניב ויצמן, אמר ""זה היה אירוע מכוון, זה מרתף ולא בר. היו שם בני נוער, שבאים לתל-אביב כדי להרגיש בטוחים. זה הסיוט הכי חמור שלנו". השר לביטחון פנים אמר "זהו אירוע חמור. כיווני חקירה נבדקים, סבירות גבוהה לאירוע פלילי. המשטרה תעשה הכל כדי לאתר את הרוצח, מתקיים בשעה זו מצוד נרחב בכל העיר ואוספים עדויות". לדבריו, לא התקבל מידע מוקדם על האירוע.

ב"יש עם מי לדבר" יפעילו הלילה קו תמיכה מיוחד בטלפון 03.6205591 החל מחצות. ביה"ח איכילוב פתח קו מידע למשפחות הפצועים בטלפון 1255-133. בית דרור פתח מספר קו שמספרו 03-5162071. מספר קו החרום של עמותת הנוער הוא 050-6662011. ב-GoGay נפתח פורום מיוחד לדיונים על הנושא ולאיחוד בין חברי הקהילה, ובמקביל תוגבר פורום הייעוץ הפסיכולוגי באנשי מקצוע וייעוץ מוסמכים העומדים לרשותכם 24 שעות ביממה - 7 ימים בשבוע, בניהולו של ד"ר עופר מאורר.

בעקבות רגישות הנושא, הוחלט ב-GoGay שלא לפרסם פרטים מזהים על הנפגעים באירוע עד למסירת מידע למשפחותיהם. הגולשים מתבקשים לחלוק כבוד להרוגים ולבני משפחותיהם, לא לפגוע בפרטיותם של הפצועים - ולא לפרסם פרטים מזהים על הנפגעים.

פרסום לראשונה ב-01/08/09 23:15. 

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...