עוד בתרבות ובידור
 >  > 

ירושלים גאה להציג

הומו חרדי, אישה הנאשמת ברצח אבי אהובתה ותעודה של תומר היימן: הסרטים הגאים של פסטיבל הקולנוע בירושלים

פסטיבל הקולנוע הביןלאומי בירושלים, שייפתח מחר (חמישי), כולל שורה של סרטים מרחבי העולם במגוון רחב של נושאים: סרטים על דמויות ידועות ובהשתתפותם, בהם יהורם גאון ונשיא בית המשפט העליון בדימוס, פרופ' אהרון ברק, קולנוע שנעשה על ידי קשישים ואפילו סרט ישן ביידיש. בין השאר, ניתן לראות בו גם מספר סרטים העוסקים בקהילה.

המרכזי שבהם, שיוקרן בפסטיבל בהקרנת טרום בכורה, הוא "עיניים פקוחות". הסרט מגולל את סיפורו של אהרון, קצב חרדי בשנות השלושים לחייו, שמקבל לעבודה את עזרי (בגילומו של רן דנקר), צעיר חרדי אף הוא, ונותן לו גם מקום לינה. לאחר הגעתו של עזרי, חוזרת ועולה בחייו של אהרון סוגיית ההומוסקסואליות שלו, שאותה ניסה להדחיק במשך השנים, וקונפליקט מתפתח בינו לבין משפחתו והחברה שבה הוא חי. הסרט מועמד לפרס וולג'ין - הפרס המרכזי בפסטיבל.

עיניים פקוחות. בימוי: חיים טבקמן. 10 ביולי, 16:00, סינמטק 1.

בסרטו "בדרך הביתה" מוליך תומר היימן את הצופה בנבכי העולם האישי והרגשי שלו, לאורך תחנות חייו בחמשעשרה השנים האחרונות. הוא עושה זאת על ידי שימוש בצילומי שמונה מ"מ ישנים ותיעוד רגעים מחייו במצלמת וידיאו קטנה. בסרטו החדש של היימן, שביים גם את "בובות של נייר", "תומר והשרוטים", "גשר על הוואדי" ואחרים, הוא מתמודד עם המשברים האישיים, המשפחתיים והלאומיים. "בדרך הביתה" מועמד לפרס על שם ענת פרחי.

בדרך הביתה. בימוי: תומר הימן. 15 ביולי, 20:00, בית בגין.

הסרט "ילד הדג", שהופק בארגנטינה, ספרד וצרפת, מספר על לאלה, בת עשרה שגרה בפרבר יוקרתי בבואנוס איירס. היא מתאהבת בגואיי, מהגרת מפרגוואי שעובדת בביתה כעוזרת בית, והשתיים חולמות כי יחיו יחדיו על גדות אגם. הפנטזיה מתנפצת לרסיסים כאשר גואיי מואשמת ברצח אביה של לאלה, שופט רב עוצמה. לאלה מגיעה אל האגם בו קבעה להיפגש עם אהובתה, ושם היא מגלה עליה סודות אפלים.

ילד הדג. בימוי: לוסיה פואנזו. 16 ביולי, 21:00, לב סמדר; 17 ביולי, 22:00, סינמטק 2; 18 ביולי, 18:30, לב סמדר. הסרט דובר ספרדית ויוקרן בליווי תרגום לאנגלית.

"דיאלוג משולש" הוא פרויקט שנוסד בשנת 2007, בשיתוף פעולה בין שלושה בתי ספר לקולנוע ולטלוויזיה בעולם, בהם סם שפיגל מישראל. במסגרת הפרויקט, הפיקו חמישה מבוגרי בתי הספר הללו סרטים על פצעי עבר ועל זהות שבורה. אחד מהם הוא סרטו של הבמאי הגרמני מתיאס ואן שם, סרט המתעד את סיפור אהבתם של הומואים בוורשה. הסרטים האחרים מספרים על המשפחה הישראלית, על בילויים של חיילים בצה"ל בזמנם הפנוי ועל חבורת רקדנים שרוקדים לאורך חומות ירושלים.

דיאלוג משולש, 12 ביולי, 22:00, בית אות המוצר.

סרט גאה נוסף שמשתתף בפרויקט בפסטיבל הוא "קו 9", בבימויו של דותן מורנו. הסרט - שבע דקות אורכו - מציג את אלון, גבר נשוי, המתאהב ביונתן ועוקב אחריו באובססיביות. "קו 9" יוקרן במסגרת אסופת סרטי אנימציה ישראליים, שמועמדת לפרס האנימציה על שם ענת פרחי.

אנימציה ישראלית, 15 ביולי, 22:00, בית בגין.

"פריסילה מלכת המדבר", אחד הסרטים הגאים הקלאסיים, יוקרן אף הוא במסגרת הפסטיבל, ובחינם. הסרט מספר על שלוש דראג קווינס - הומו, ביסקסואל וטרנסג'נדרית - שיוצאים להופעה בסידני ובדרכם עוברים במדבר האוסטרלי. הסרט כולל שירים בלתי נשכחים, בהם "Mamma Mia" של אבבא ו"I Will Survive" של גלוריה גיינור. הוא יוקרן במסגרת "לילות MGM" - הקרנות פתוחות של סרטים מוזיקליים במרכז ירושלים.

פריסילה מלכת המדבר, 15 ביולי, 20:00, גן העצמאות (מול חניון המעלות).

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...