עוד בחדשות ודעות
 >  > 

אלימות ברחובות ירושלים

קבוצת בחורים תקפה באלימות ארבעה להט"בים לאחר מצעד הגאווה בירושלים. התקיפה החלה בקריאות גנאי על רקע מגדרי

פרנצ'סקה, יעל משעלי, אילי אבידן אזר ומיכל מילבאור, שהשתתפו במסיבת הדרס אפ אתמול (ה') במועדון הבאסס במרכז ירושלים, הותקפו באלימות על ידי קבוצת בחורים, לאחר שאחד מהם קרא לעברם קריאות גנאי על רקע מגדרי.

הארבעה צעדו לכיוון רכבם במרכז העיר מעט לאחר חצות. כאשר קרבו לרכב, פנה בחור צעיר לעבר פרנצ'סקה בקריאות גנאי על רקע מגדרי. משהחלה לענות לו, התקרב אליהם ובעקבותיו מספר בחורים נוספים.

הבחור הציע לה ש"ילכו מכות", "כמו שני גברים", ודחף אותה באלימות. על אף שהיתר ניסו להרגיע את הרוחות, הוא חנק את אילי, הטיח אותו על עמוד והכה את יעל בראשה.

עובר אורח שראה את המתרחש התערב והסיט את התגרה לצד השני של הרחוב. הארבעה נכנסו לרכב ועשו את דרכם לתל אביב. מצבם הפיזי תקין וכרגע אין בכוונתם לפנות למשטרה.

האירוע מצטרף לשורת אירועים אלימים שקרו לאחרונה לאנשים טרנסג'נדרים בעיר. ביניהם, אירוע אותו תיאר עידו קטרי רק שעות ספורות קודם לכן, בנאומו על במת העצרת לאחר מצעד הגאווה בירושלים, בו תקפו אותו שני נערים בבעיטות בסמוך לביתו במרכז העיר.

בין הדברים אמר עידו "אני רוצה לתבוע בחזרה את המרחב שבו אני נע, כל מרחב שבו אני נע. אני רוצה לשכוח את מה שלמדתי על בשרי ונפשי ולהלחם בסקסיזם, בטרנספוביה ובגילויים אקראיים של אלימות חסרת פשר, אבל כרגע אני מפחד ללכת לבד בלילה מתחת לבית שלי."

יעל מספרת כי עוד לפני התקיפה, קראו לעברם ברחוב קריאות כמו "מצעד הגאווה כבר נגמר, תחזרו הביתה" והציעו הצעות שאינן במקומן.

"אני לא רוצה לדמיין איך זה היה נגמר אם הוא (עובר האורח, ע.ג.) לא היה עובר שם, אבל לא מצליחה להפסיק לדמיין את זה. אני מרגישה שאני ואחרים מאיתנו בקושי מסוגלים לחשוב על לצאת לרחוב בכלל. זה מוזר לדבר כל כך הרבה על ייצוגים של דיכוי ויום אחד פשוט לקבל מכות באמצע הלילה ברחוב שאנחנו לא מכירים", אומרת יעל.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...