עוד בתרבות ובידור
 >  > 

קריאה קווירית בתיאטרון היהודי-ערבי

התיאטרון הערבי-עברי ביפו מעלה החודש ערב קריאה מבוימת של מחזות ודיונים בנושא זהות מינית ולאומית. הצצה ראשונה כאן

התיאטרון הערבי- עברי ביפו יעלה החודש ערב קריאה מבוימת של מחזות ודיונים בנושא זהות מינית ולאומית. הערב יכלול קריאה של שלושה מחזות שונים שמעולם לא הוצגו בארץ, ויקיים רב-שיח בהשתתפות אנשי דת ותרבות.

המחזה "קודש", שיפתח את הערב, הוא מחזה קצר בנושא סיפור אהבה בין שני בחורי ישיבה. הוא מתרחש בדקות הספורות שבין הדלקת הנרות לכניסת השבת, ומספר על בחור שחוזר לישיבה ומבקר את חברו שהתארס לאחרונה לאישה. זאת, במפגש שמעמת אותם עם עברם וזהותם.
(מאת : אהוד עזריאל מאיר, בימוי : שרית הררי, שחקנים: יובל רז, לירון חי ביטון).

לאחר מכן יוצג "שדונים מהיער", מחזה על רומן חשאי בין איש בשירותי הביטחון הבריטיים לבין צעיר ממוצא אירי, שאף זכה בפרס המחזה ההומוסקסואלי הטוב ביותר לשנת 1985. אחיו של הצעיר האירי חבר במחתרת האירית, ומבוקש על-ידי שירותי הביטחון בבריטניה, דבר שמסבך את הרומן וגורר את הדמויות לקונפליקט בין הנאמנות למדינה לבין הנאמנות לרגש.
(תרגום חדש מיוחד לערב: דורון תבורי, בימוי הקריאה: יגאל עזרתי, בין המשתתפים: יוסף (ג'ו) סוויד, ג'ורג' אסכנדר).

מייד לאחר מכן ייערך רב-שיח בנושא הומוסקסואליות ודת, בשם "משכב זכר – תועבה?!", בהשתתפות הרב יהושע אנגלמן, מוחמד זיבדה - הקאדי המוסלמי, בית הדין השראי, ירושלים, הומו דתי ועוד.

את הערב ינעל "אדוארד השני", מחזהו השערורייתי של כריסטופר מארלו – המחזה הראשון בהיסטוריה שגיבוריו הם הומוסקסואלים מוצהרים. המחזה מציג את סיפורו של אדוארד ה-2, מלך בריטניה, שהיה מוכן להקריב את המלוכה עבור מאהבו הצרפתי. המחזה עוסק ביצרים הכוחניים והמיניים מאחורי הפסאדה של המלכות וחושף את "מנגנון החושך", השירות החשאי הפועל מאחורי הקלעים של הפוליטיקה הלגיטימית.
(תרגום חדש של המשורר מאיר ויזלטיר, חתן פרס ישראל, בין המשתתפים: דורון תבורי, סלאח בקרי ושחקני התיאטרון)

הערב ייערך ביום ראשון, ה-21.6.2009, החל מ-18:00.

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...