עוד בתרבות ובידור
 >  > 

קולנוע נוסח צרפת

במהלך חודש יוני יערך בסינמטקים פסטיבל הקולנוע הצרפתי השישי. נועה רז בדקה את התוכנייה ומצאה שלל סרטים מרתקים

 Rendez – vous

, פסטיבל הקולנוע הצרפתי השישי, חוזר לסינמטקים ברחבי הארץ במהלך חודש יוני, ביוזמה של מחלקת התרבות בשגרירות צרפת וחברת "עדן סינמה"- המפיצה סרטי קולנוע צרפתים. מה לנו ולזה, תתהו? המון. וזה עוד לפני שסופרים את "קוקו לפני שאנל" – חובה לכל מיטיבי העיצוב.

עוד סיבות לפני שנגיע לסרטים ה"קהילתיים"? בשמחה: קתרין דנב, אודרי טוטו, נטלי ביי, דיאן קרוגר, וינסן לינדון, עמנואל דבוס, לואי גארל, מרילו ברי, למברט ווילסון, בנג'מין ביוליי, גיום קאנה, סטפן ריאה, גיום דפרדייה, ג'ולי דפרדייה, קרין ויאר, רומן בוהינג'ר, דומיניק בלאן ועוד.

במסגרת הפסטיבל תיערך מחווה למעצב האופנה איב סאן לורן, לציון שנה למותו. יוצגו שני סרטים דוקומנטריים על האיש, חייו ואמנותו, ומבחר סרטים להם עיצב תלבושות, ביניהם "יצאנית הצמרת" של בונואל, "בתולת הים של מסיסיפי" של טריפו, "סטוויסקי" של אלן רנה, "רכבת תחתית" של לוק בסון ועוד.

במסגרת ה"קהילתית", תוכלו לצפות ב"כמו כולם", סרטו של ונסן גארנק ,בכיכובם של למברט וילסון, פסקל אלבה והכוכבת הספרדייה פילר לופס דה איילה. זו דרמה קומית רומנטית מצליחה, על זוג אוהבים מושלם... כמעט. עמנואל רוצה ילד, אבל פיליפ לא. יום אחד מחליט עמנואל ללכת על זה גם במחיר אובדן פיליפ... אבל איך מביאים ילד כששני ההורים הם גברים? בנוסף, במאי הסרט ונסן גארנק יגיע לארץ כאורח הפסטיבל.

עוד יוקרן "חינוך חופשי", סרטו של יואכים לופוס העוסק בזונאס בן ה-16, שנכשל שוב ושוב בלימודיו וגם ניסיונותיו להצליח בעולם הטניס נכשלים. מצבו של ג'ונאס נוגע לליבו של פייר הבוגר הלוקח אותו תחת חסותו, אבל בנוסף ללימודים, מלמד אותו פייר דברים נוספים, מעבר למסגרת הרגילה.

לסיום יוקרן "הנשמה הטהורה", סרטו של כרסטוף הונורהץ, על-פי ספרה של מדאם דה לה פאייט "הנסיכה מקלב". בסרט, ג'וני בת ה- 16 עוברת לבית ספר חדש בעקבות מות אמה, ולומדת בכיתה אחת עם בן דודה מתיאס. מיד מתחילים הבנים לחזר אחריה. היא מסכימה להיות חברתו של אוטו, אבל מתאהבת במורה הצעיר והכריזמטי נמור. מתיאס, לעומת זאת, מתמודד עם אהבתו לאחד התלמידים בחבורת הצעירים, עם דעות קדומות, וגם הוא כמו בת דודתו אינו מצליח להגשים את אהבתו.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...