עוד בחדשות ודעות
 >  > 

הפילים מצטרפים למלחמה בהומופוביה

עשרות בני נוער הפגינו בספארי בר"ג נגד הפילים וקראו לסילוקם מישראל. המטרה: קמפיין ייחודי לעידוד הסובלנות ונגד ההומופוביה

בסוף השבוע יעלה באמצעי תקשורת שונים בארץ קמפיין מיוחד לקראת היום הבינלאומי נגד הומופוביה שיתקיים ב-17 במאי. הקמפיין פותח על ידי תלמידים מהישיבה התיכונית בר אילן, ביה"ס ההתיישבותי "גוונים" וארגון הנוער הגאה, בליווי אנשי משרד הפרסום אדלר-חומסקי-ורשבסקי, ובמסגרת תרגיל שנאה שערך מרכז החינוך חוש"ן בשיתוף הספארי.

מדובר בקמפיין התוקף את הפילים – ומציג אותם כסכנה לציבור. במסגרת הפרויקט, עשרות נערים ונערות הפגינו בתחילת השבוע בספארי ברמת גן, בקריאה להוציא את הפילים מחוץ לחוק. המבקרים שנכחו במקום שמעו מהמפגינים על תכונותיהם המסוכנות של הפילים – הפצת מחלות, גזילת משאבים לאומיים ואיום על המין האנושי – ורק לאחר שהעמיקו בפרטים שקיבלו, גילו כי מדובר בקמפיין לקידום הסובלנות ונגד הומופוביה.

קמפיין יום הבנ

לצורך הקמפיין, ערכו התלמידים מחקר אסטרטגי למציאת נקודות החולשה והחוזק של הפילים, נימוקים לסילוקם מהספארי והסברים אידיאולוגיים לשנאה כלפיהם. לאחר מכן, הם בחרו סיסמאות לפרויקט, וארגנו את ההפגנה בספארי על מנת להעצים את ההד התקשורתי של מחאתם. המודעות הנבחרות, שיפורסמו בעיתונות ובאתרי אינטרנט שונים, בחרו פרופ' עוז אלמוג, גל אוחובסקי ויעל משאלי.

"כוונתנו לגרום לתלמידים, ודרכם לציבור בישראל, להבין את השרירותיות של בחירת מושאי שנאה ואת האפקטיביות של הסתה כלפי השונה וזאת תוך עבודה משותפת עם 'אחר ושונה' - תלמידים ממגזרים שאינם מוכרים להם", אמר יואב ארד, יו"ר חוש"ן. לדבריו, "הרטוריקה המסיתה שמפעילים עלינו כדי ליצור אצלנו תחושות שליליות כלפי מי שאינם אנחנו פוגעת בכולנו ומחלישה את החברה הישראלית כולה".

כל הזכויות שמורות 1999-2019 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...