עוד בחדשות ודעות
 >  > 

אסירים הומואים לא יורשו להתייחד

לי הרמן, המרצה עונש של כ-20 שנה, ביקש להיפגש עם בן זוגו. בימ"ש מנהלי דחה את הבקשה להתייחדות בטענה שבן הזוג אינו קרוב מדרגה ראשונה

אסירים הומוסקסואלים לא יוכלו להתייחד עם בני זוגם. כך קבע בית המשפט המחוזי לעניינים מנהליים בכלא השרון, בעקבות עתירתו של לי הרמן המרצה עונש מאסר של כ-20 שנה.

הרמן, שהורשע בניסיון לרצח, שוד בנסיבות מחמירות, גניבה ואיומים, ריצה כבר 11 שנים מעונשו. לפני מספר חודשים הוא עתר לבית המשפט לעניינים מנהליים בדרישה לאפשר לבן הזוג שלו לבקר אותו בכלא, ולתת לשניים אפשרות להתייחד - כמקובל בקרב זוגות הטרוסקסואלים נשואים או ידועים בציבור.

בתשובה לעתירה טען שירות בתי הסוהר כי הרמן אינו זכאי להתייחדות משום שהוא הומוסקסואל, ואינו זכאי לביקורים משום שבן זוגו אינו קרוב משפחה מדרגה ראשונה. בית המשפט דחה על הסף את בקשת ההתייחדות של הרמן, ובחר שלא לקבל החלטה חד-משמעית בשאלת הביקורים ולהשאיר את העניין להחלטת שירות בתי הסוהר.

בהחלטה נכתב כי הקריטריונים הקיימים היום בשירות בתי הסוהר אינם מכירים בזכותם של אסירים הומואים (או לסביות, לצורך העניין) להתייחד. גם ביקורים של בן זוג מאותו המין אינם מקובלים בכלא, ובית המשפט נמנע מלהכריע בסוגייה והסתפק בהמלצה לשירות בתי הסוהר "לשקול לאפשר זכויות ביקור". 

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2019 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...