עוד בחדשות ודעות
 >  > 

"הומואים ולסביות לא כשירים לאמץ"

ח"כ נסים זאב (ש"ס) הציע תיקון לחוק האימוץ, האוסר על זוגות חד-מינים לאמץ. המטרה: "למנוע מהילדים סטיגמות ותסביכים מיותרים"

"מטרת הצעת חוק זה היא לאסור אפשרות של אימוץ ילדים על ידי בני זוג שהינם בני אותו מין וזאת על מנת להגן על זכויותיו של הילד לגדול ולהתחנך בבית רגיל בו יש שני הורים שיש באפשרותם להעניק לילד חיים רגילים בדומה למרבית הילדים שבסביבתו ולמנוע ממנו סטיגמות ותסביכים מיותרים".

כך נפתחת הצעת תיקון לחוק האימוץ (1981) שהגיש ח"כ נסים זאב (ש"ס) על סדר היום, ובה הוא דורש למנוע מהומואים ולסביות לאמץ ילדים. בהצעת החוק, המדברת בעד עצמה, טוען זאב ש"אין שום סיבה לגרום לכך שילדים המועמדים לאימוץ ימצאו עצמם בסביבה חריגה שבה מתקיימים יחסים האסורים על פי ההלכה היהודית והדינים של בני דתות אחרות שהינם אזרחי המדינה". 

נימוק נוסף שמעלה זאב בהצעה נוגע ל"השקפת עולמו" של הילד המועמד לאימוץ: "ילד המועמד לאימוץ יכול גם שתהיה לו השקפת עולם השונה מזו המקובלת בקרב הקהילה ההומו-לסבית, אף אם אינו שומר מסורת דתית כל שהיא, או שטרם התפתחה בו השקפת עולמו המיוחדת". עוד הוא טוען כי "אין זה הגון ואין זה צודק לאלץ ילדים לגדול בסביבה שבה אורח החיים הוא יוצא דופן ועשוי להיחשב כאורח חיים שלילי על ידי הילד המאומץ".

בהצעה, טוען עוד זאב כי "גם על פי האמנה הבינלאומית בדבר זכויות האדם וההצהרה האוניברסלית בדבר זכויות האדם משנת 1948 וגם על פי האמנה בדבר זכויות הילד משנת 1989 עליה חתומה ישראל – יש לילד הגנה מפני הורים מאמצים שאין בידיהם להעניק לו חיי משפחה רגילים או כדי לפגוע בזכויות היסוד שלו".

יצוין כי התיקון שמציע זאב שולל, באופן גורף, את מועמדותם של זוגות חד-מינים לאימוץ ילדים, בלי קשר למצבם הכלכלי ומידת התאמתם על פי קריטריונים מקצועיים ואחרים. התיקון לחוק צפוי לעלות לדיון בכנסת בקרוב.

המידע הראשוני התקבל ב"אימייל הוורוד"

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...