עוד בחדשות ודעות
 >  > 

הומופוביה במצעד הגאווה באילת

גם השנה צעד המצעד מכיכר חברת החשמל עד לחוף הפפאיה, שם נערך הפנינג הגאווה. במהלך המצעד נתקלו הצועדים בגילויי אלימות מילולית ופיזית

הנה זה מתחיל: חודש הגאווה הישראלי נפתח רשמית אתמול (ה') בקבלת הפנים החגיגית לבאי מצעד הגאווה באילת. הבוקר, התאספו כמה מאות הומואים, לסביות, בי, טרנסג'נדרים וחברים ברחבת חברת החשמל בעיר, ומשם צעדו לאורך שדרות התמרים, דרך כיכר שדה התעופה וכיכר התיירות ועד לחוף הצפוני של אילת. המצעד, שתוכנן להתחיל ב-13:00, יצא באיחור בשל עיכובים טכניים.

שלא כצפוי, המצעד לא עבר בשקט: במהלך המצעד נזרקו ביצים על מספר צועדים, ובמכולת עירונית הוצב השלט "אין כניסה להומואים". השלט הורד לאחר שנציג האגודה באילת, איציק צרור, פנה למשטרת אילת. אירוע חמור נוסף אירע כאשר קבוצת נערים תקפה צועד כבן 34, המדריך נוער במצוקה ושברו את אפו.

צרור הגיב על האירועים באומרו: "כולי תקווה שהציבור האילתי יעשה חשבון נפש עם עצמו על מנת לא לאבד את התיירים הגאים, שבסוף השבוע הזה צבעו את אילת בשלל צבעי הקשת, הכניסו לעיר ממון רב ופרנסו את התושבים - אותם תושבים שהשליכו ביצים על הצועדים".

יו"ר פורום גאות של מרצ, דרור מזרחי: "התקרית הזו היא תזכורת עגומה למה נחוץ כל-כך לקיים את מצעדי הגאווה. האלימות של אותם תוקפים מבטאת קולות שנשמעים בלא מעט מקומות, אך כקהילה נמשיך לצעוד ולקיים את אירועי הגאווה בלי לחשוש מתוקפנות". יו"ר האגודה, מייק המל, קרא לראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, לגנות בחריפות את התקריות.

במשטרה מעריכים כי מספר המשתתפים באירוע עומד על כ-350, מספר נמוך משמעותית מהציפיות. בסביבות השעה 15:30 הגיעו ראשוני הצועדים אל חוף הפפאיה. לאחר מכן התחיל הפנינג גאווה, אותו הנחה ליאון שניידרובסקי מ"האח הגדול". בין המופיעים: אמיר פיי גוטמן, מיכל אמדורסקי ו-DJ's שונים. 

במסגרת אירועי הגאווה באילת יתקיימו בעיר "סופ"ש הספר הוורוד" בו יימכרו ספרים העוסקים בלהט"בים במחירים מוזלים, מספר מסיבות והקרנה חגיגית של תחרות האירוויזיון. במסיבה המרכזית הלילה בחוף הדקל בעיר תופיע הזמרת דנה אינטרנשיונל וינגן DJ סטיבן רידנט (ברצלונה). אירועי הגאווה האילתיים הם יריית הפתיחה המציינת את חודש הגאווה בישראל. ביום א' הקרוב יצוין יום הבנ"ה - היום הבינלאומי נגד הומופוביה וטרנספוביה - ולאחריו שורה של אירועים ומצעדי גאווה בתל-אביב ובירושלים. 

השתתף בהכנת הידיעה: אדיר רון

כל הזכויות שמורות 1999-2019 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...