עוד בלייפסטייל ובריאות
 >  > 

מחלימים מהפרידה

החבר זרק אתכם ואתם מרגישים פגועים? לירון מציע את שיטת חמשת השלבים להתגברות על פרידה

הוא נפרד ממך. אז מה? אז מה אם הוא זרק אותך רגע לפני שעברתם לגור ביחד? אז מה אם הוא נזכר להיפרד ממך רק אחרי שתפסת אותו במיטה עם מישהו? אז מה אם אתה חש פגוע? אז מה אם את מעט הכבוד שנותר לך הוא רמס מול חצי מהחברים שלך? תמיד יש את הקשר האמיתי והרציני שמחכה לך אי-שם. על מנת להגיע לאותו קשר יש לעבור תהליך החלמה, הבנוי ממספר שלבים (ייתכן כי תמצאו את עצמכם מוסיפים שלבים נוספים או מדלגים על כמה).
להלן חמשת שלבי ההחלמה האופטימליים, לפי עניות דעתי:

1. נקמה - אני מודע לכך שזה נשמע מאוד ילדותי, אבל זה משהו שאין לוותר עליו. קודם כל זה מחזק את ההרגשה של "המילה האחרונה" - אני עשיתי את הפעולה האחרונה ואני הוא זה שגמר עם זה סופית. מה שחשוב בשלב זה, הוא למצוא רעיון שיהיה מקורי ולא פוגע יתר על המידה.
ביצוע: לדוגמא, תרשמו אותו ל-"מועדון החברים של דוגלי". לאחר כשבועיים, הוא יקבל לביתו גלויה המברכת אותו על הצטרפותו למועדון מזון הכלבים. ייתכן שהוא ייעלב מזה וייתכן שלא, אבל לפחות אתם תדעו שצירפתם את ה"כלב" למועדון לו הוא שייך.
אזהרות - א. קיים דבר הנקרא 'נקמת בומרנג '- פשוטו כמשמעו. הנקמה תחזור אליכם באופן כואב ובלתי צפוי.
ב. בשום פנים ואופן, ולא משנה מה אותו אדם עשה לכם, אל תעשו אאוטינג. זה דבר מכוער, מגעיל ודוחה.
(רעיונות נוספים לנקמה, חפשו כאן)

2. ניתוק - יש רבים שיעדיפו לדלג על שלב הנקמה ויתחילו ישירות מכאן. עליכם לחשוב טוב טוב עד כמה המשך היחסים שלכם עם האקס הוא הכרחי. נכון שקיימים מקרים בהם שני הצדדים יעדיפו לשמור על קשרי ידידות חמים, אבל, תחשבו האם אתם יכולים להמשיך הלאה בחייכם כאשר האקס נמצא לכם תמיד מעבר לכתף. לפעמים אין באפשרותנו להתקדם הלאה ולנסות דברים חדשים כאשר אנו שומרים על קשר חם או יומיומי עם האקס.
ביצוע: יש להעביר את מס' הטלפון שלו מהזיכרון הסלולארי לתוך דף קטן שיקופל ויתחב לאחד החורים הנידחים בבית. בנוסף עליכם לשקול עד כמה כרטיס הברכה שהוא נתן לכם או המכתב שהוא כתב לכם, מועיל לכם כשהוא נמצא על שולחן הכתיבה בחדר.
אזהרה - זה השלב הכי קשה מכל השלבים, במיוחד אם הקשר ביניכם היה אינטנסיבי - אל תישברו!

3. פורקן - רק אחרי שתוציאו מהלב את כל מה שקרה, תעברו על זה היטב בראש ובלב ותבינו את עצם הפרידה, תוכלו להמשיך הלאה.
ביצוע: זה הזמן לנצל את יכולת הכתיבה שלכם ולנסות לפרוק למחברת את הכל. אם כתיבה היא לא אתם, תמיד יש את החבר הטוב שיהיה מוכן להקשיב. ואם לא הוא, אז הרשמקול או מצלמת הוידיאו הביתית.
אזהרה - אל תאשימו את עצמכם בשלב זה - חשוב לזכור שלא משנה מה, אתם האדם הטוב והוא האדם הרע.
הערה - ייתכן כי תעדיפו ותמצאו את עצמכם קוראים סיפורי פרידה של אחרים. אם אתם מעדיפים להזדהות עם אחרים, מומלץ לקרוא את "ספרי לי סיפור אהבה סגול" מאת ניר ברעם.

4. שינוי - אין הכוונה לשינוי באופי. מטרת שלב זה היא לגרום לכם לא רק לחשוב במונחי עבר ועתיד אלא גם להרגיש במונחי עבר מול עתיד. השינוי יכול להתבטא בשינוי התספורת, בהחלפת מסגרת המשקפיים ואפילו בקניית מכנס וחולצה חדשים.
ביצוע: ייתכן שזה ישמע צפוני, ייתכן שזה ישמע מוגזם - גשו לקניון הקרוב לביתכם ואם לא אז תעלו על הרכבת הראשונה וסעו למרכז עזריאלי.
אזהרות - א. אל תשנו את עצמכם, תשנו את המראה שלכם. ב. אל תאמינו לכל מוצר שמבטיח שינוי פיזי. ג. תמיד תזכרו את מנהל הבנק שלכם שעלול לחסום את האשראי בבנק.

5. הקשר שאחרי - לאחר שעשיתם כל זאת עליכם למצוא את הקשר שאחרי. יש כאלו שיקראו לקשר הזה - "נצל וזרוק". אין בכוונותי להתיימר ולהיות פסיכולוג ולנסות להסביר את מטרתו של שלב זה. אך מתוך מחקר קצר שערכתי בין חבריי מסתבר שזהו שלב חובה בתהליך ההחלמה.
ביצוע: חפש אותו או באינטרנט או ביציאה הקרובה. תהיה אתו לא יותר מאשר שבועיים-שלושה, ותמשיך הלאה. אולי אף תמצא מישהו שמחפש גם קשר של "נצל וזרוק".
אזהרות - א. אל תבטיח לקשר החדש שום הבטחות מרחיקות לכת, כדי שהוא לא יצפה לקשר ממושך משום שהבטחת לו. ב. שמור על צלם אנוש ואל תהיה מניאק יתר על המידה. ג. תזכור שזה בסך הכל הקשר שאחרי.

זהו, אם עברתם את השלבים אתם מוכנים ומזומנים להתחיל קשר חדש. הייתי מוסיף ומבקש - ייתכן שאיבדתם את התמימות שלכם, את האמון שיש לכם בבני זוג, אך אל תחיו על בסיס התחושה והמחשבה של אי-אמון וחשד. הכי חשוב על תבנו את מערכת היחסים החדשה שלכם על בסיס מערכת היחסים הישנה ואף על תשוו ביניהם, לכל מערכת יחסים יש את הדברים שלה.
גם אם כל השלבים האלה לא עזרו לכם להחלים מהקשר, כל מה שאתם צריכים זה רק עוד זמן. הכי חשוב זה לא לשקוע במרה שחורה - תזכרו תמיד את משפט הסיום של הסרט "חלף עם הרוח"- "מחר הוא יום חדש"

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...