>  > 

על פורנו ועל חזירים

טל מקנא בחבר שלו, צרכן פורנו, וחושש מבגידה. גלינה משתדלת להוריד אותו לאדמה, וגם: קצת על שפעת החזירים, לכל מי שדאגגלינה היקרה,

הבעיה שלי קצת מוזרה. אני בספק אם נתקלת בסוג כזה של בעיה: זו בעיית קנאה... מעבר לקנאה רגילה של בני זוג. הסיבה בגללה אני מקנא ואפילו נכנס לאיזשהו סוג של דיכאון היא מאחר ואני אני יודע שבן הזוג שלי, שאני אוהב, צופה בהמון פורנו.

אני לא ממש יודע מאיפה מדוע אני סובל מזה. אני לא יכול לסבול את זה שהוא רואה פורנו או מסתכל בתמונות של גברים עירומים אחרים חוץ ממני. אני מרגיש מאויים, לא טוב מספיק - אני חושב שאני לא מספק אותו ואולי כבר לא מושך אותו.  אני אפילו מנסה  לשכב איתו כמה שיותר כדי שהוא לא ירגיש צורך לצפות בפורנו.

אפילו התחלתי לחשוד שהוא בוגד בי ובדקתי את התיבות מסרים שלו באתרים שונים, לראות אם קרה משהו - ראיתי שהוא התכתב עם בחור אחד בזמן שהוא היה בחופשה בחו"ל לא מזמן, אבל לא היו שום רמיזות מיניות לפי הקצת שראיתי... מצד שני, למה לו לדבר עם מישהו באתר פורנוגרפי, מישהו שגר במדינה שהוא נוסע אליה?

בקיצור גלינה, אני מיואש, מתוסכל ולא יודע מה לעשות עם הדבר הזה. 

תודה רבה מראש,
טל

***

טל היקר,

אני חולה על פייגעלך שבטוחים שהם הכי מיוחדים בעולם והצרה שלהם היא ייחודית להם בלבד. החמאת לעצמך מאוד אם אתה חושב שאתה היחיד בעולם עם בעיית קנאה לבן הזוג, ובעיית קנאת פורנו ואתרים בפרט.  בעניין האתרים, אני לא מתכוונת למחזר: גש לטור של השבוע שעבר, קרא בעיון והסק את המסקנות המתבקשות. השורה התחתונה - את לא כזו מיוחדג'ת, מתוקה שלי.

בכל הנוגע לפורנוגרפיה ולנאמנות, ההגדרה היא עצמית, אבל חייבים לשתף את האנשים הרלוונטיים בזה. לפיכך, אני תמיד חולקת עם כל מי שרוצה את אוסף הפורנו-התקין-פוליטית האדיר שלי, אבל חולקת את הרגשות שלי רק עם בן הזוג שלי ומעגל הקרובים אלי. 

לגביך, אתה פשוט חייב לדבר עם הבחור ולהסביר לו שאתה במצוקה רגשית מהעניין. אולי הוא יכול להפחית במינון הפורנו שהוא צורך, או אפילו לוותר על זה בכלל. אם טוב לו איתך - זו לא אמורה להיות בעיה למצוא לזה פתרון. אין צורך לעשות דרמה ממשהו כל כך בסיסי כמו מה שאתה מרגיש. 

כמובן, קיימת גם האופציה שהפורנו עונה אצלו על צרכים שאתה לא מסוגל לספק, בין אם אלו פנטזיות סאדו מאזו והשתנות לא ממומשות ובין אם זה הצורך הפשוט להשפריץ כאן ועכשיו בלי שהרגשות יהיו מעורבים. יכול להיות שהוא אף פעם לא הביא ביד בלי פורנו ולא חשב על זה כאופציה. לך תדע - עד שלא תשאל ולא תספר, זה לא יגמר.

אל תחפש יותר מדי מילים - מצאת אותן כבר במייל ששלחת לי. אתה מרגיש מאויים ולא טוב מספיק. זה כל מה שהוא צריך לדעת. אם הוא מניאק, זה לא יזיז לו. אם יש לו שכל, הוא ידע להסביר את עצמו ולמצוא פיתרון שיענה על הצרכים שלך.

בעניין הבגידה שאתה חש, אגב, מעניין מה הוא יגיד כשיגלה שעקבת אחרי התכתבויות פרטיות ולגיטימיות שלו? זו גם בגידה באמון, לא? אל תהיה צבוע - נכנסת להיסטריה ובגדת באמון שלו, וזה אומר דרשני. אני חושבת שלצד השיחה שאתה חייב לעשות איתו, אתה חייב להתחיל לטפל בחוסר הביטחון העצמי שלך, עדיף באמצעות איש מקצוע או חבר טוב.

עוד מילה בעניין הפורנו: אישית, אני תומכת בצריכת פורנו-תקין-פוליטית, כלומר כזה שהכוכבים שלו לא נוצלו לצורך הצילומים. אפשר להתווכח שעות על השאלה אם זה בכלל אפשרי, אבל העיקרון המנחה שמחבר הרבה מאוד דראג קווינס בחו"ל עם כוכבי פורנו הוא העיקרון שאסור להתבייש במשהו רק כי החברה אמרה לך שזו בושה. אני חושבת שברגע שתבין, אישית, שאין שום בושה בסקס שאתה עושה ואוהב, תתחיל מסע שבסופו תפסיק להרגיש חסר ביטחון בתחום - כל עוד הכל נעשה בהסכמה לפי הגדרת החוק ועם קונדום, כמובן.

לסיום, שמתי לב שהרבה מן השאלות שמגיעות אליי עוסקות בתחום האפור של הנאמנות הזוגית והחברית ואולי זה מבאס אותך לדעת שאתה לא היחיד שלא מבין מה אמורים לעשות עם עוד בן אדם בחיים כדי להשאר בחיים. אני אומרת: ביטחון עצמי, ישירות וכנות גם כלפי עצמך וגם כלפי הצד השני הם הבסיס שמשום מה כולם שוכחים, אז יאללה - להזכר: אתה שווה את זה.

בברכת "די עם הבלבלות - כן לבולבול",
גלינה פור דה ברה
מבלבלת ביצים 

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...