עוד בלייפסטייל ובריאות
 >  > 

העברת מחלות

ד"ר דובי עונה הפעם על מספר שאלות - דרכי העברת מחלות, שיער גוף ועוד

קוראי היקרים,
לצערי וירוס מסוג "תולעת" אכל לי את קבצי ההפעלה של המחשב ועל כן יתכן שלא הגעתי לחלק משאלותיכם ובקשותיכם.
אתכם הסליחה. עם זאת, הייתה הענות יפה ופניות רבות למדי אלי. המשיכו כך.

היום אענה בקצרה על מספר שאלות.
שבת שלום,
דר' דובי שטינמץ

לשליחת שאלה לד"ר דובי (אפשר גם בצורה אנונימית) לחצו כאן


מיכל מספרת שהיא וזוגתה משתמשות באביזרי מין ושואלת האם יש סכנה בהעברה מאחת לשניה והאם יש לנקות קודם וכיצד?
ובכן מיכל, אכן יש סכנה וזו כנראה גם דרך הדבקה עיקרית למחלות מין שונות. החיידקים והוירוסים נצמדים כנראה לחומרי הסיכה ונוזלים אחרים העוטפים את "צעצועי המין" ובהחדרה ואולי אף שפשוף מאחת לשניה זה עלול להדביק.
מה לעשות? קודם כל להיבדק. אם שתיכן בריאות אין בעיה ואתן חופשיות לשחק כאוות נפשכן. אם אתן נמצאות עם שותפות נוספות/אחרות למין, כדאי לשטוף במים וסבון לפני השימוש וההעברה מאחת לשניה.

ברוח דומה, מושיקו שואל האם זרע שמשמש כחומר סיכה יכול להעביר מחלות.
התשובה כן, ללא ספק. אם בעל הזרע חולה במחלת מין חיידקית או וירלית, יש חשש שגורמי המחלה הללו ימצאו גם בתוך נוזל הזרע ועם כל הכיף שבעניין, זה עלול להיות מסוכן.

נועם שואל האם שתיית שתן מסוכנת? האם ניתן לחטוף זיהום?
נועם חביבי. עקרונית זה לא מסוכן. השתן נשמר "סטרילי" בשלפוחית השתן ויוצא החוצה נקי. על כן שתיית שתן איננה מסוכנת למחלות מין או מחלות אחרות. גם אם למשתין יש דלקת בדרכי השתן הסכנה שאתה תזדהם קטנה מאוד היות ומיצי הקיבה חומציים מספיק על מנת להרוס את החיידקים. עם זאת, במידה ואתה יודע או רואה שלפרטנר שלך יש הפרשה מאיבר המין שאיננה שתן תזהר עד מאוד.

"צפור ירוקה" שואל למה לצחצח שיניים שעתיים לפני שמבצעים מין אוראלי?
צפור חמודה, עקרונית אין צורך להקפיד על כך. בעבר חשבו שצחצוח שיניים זמן קצר לפני המגע האוראלי עלול לגרום לדימום בחניכיים ובצורה כזו וירוסים כמו של איידס ואחרים עלולים לחדור ביתר קלות ובצורה ישירה פנימה. אך כנראה שיש מספיק חתכים קטנים, מיקרוסקופיים ויותר גדולים בחלל הפה דרכם הוירוס יכול לחדור ועל כן ההקפדה לא לצחצח סמוך למציצה כנראה לא כ"כ אקטואלית. צריך להיזהר בכל מקרה ולנקוט בכל אמצעי הזהירות הידועים.

בנוסף סיפרת שטרם התנסית במין אנאלי אבל כשהכנסת אצבע היא יצאה מלוכלכת ושאלת האם תמיד זה כך?
יקירי, קצה החלחולת (רקטום בלע"ז) מלא יותר או פחות בצואה. תלוי מתי התרוקנת לאחרונה ואיך מרקם החומר הצואתי שלך (כלומר האם קשה ויבש, רך וכמו פסטה או אחר) אי לכך עם כל חדירה בין אם ע"י אצבע, אבר מין, או כל צעצוע אחר יש סכנה שתצא עמו קצת צואה. אם אתה או שותפך לא רוצים את המגע הישיר של הצואה על איברכם שימו קונדום (מה שממילא מומלץ בכל מגע עם פרטנר לא קבוע או מזדמן)

מספר חברים שאלו לגבי שיעור גוף והטיפול בו.
לצערי אינני יכול להמליץ על מכון מסוים או שיטה מסויימת שעדיפה להרחקת שיער. אם זאת כדאי לקרוא את הדו"ח של "אובייקטיבי" שערכו סקר בנושא לא מכבר.

שלומי שואל אם מגלחים את שיער הגוף, האם הוא צומח עבה יותר? שלומי, התשובה לכך שכנראה שכן. שיער רך ועדין לאחר מספר גילוחים נהיה קשה יותר אבל אח"כ הקושי "מתייצב" ולא מתקשה מעבר לכך.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...