>  > 

על צ'אטים ועל יום העצמאות

החבר של בן משתעשע בצ'אטים ובפורומים ובן לא בטוח מה לעשות. גלינה נותנת לו סטירת התעוררות, וגם: קצת על יום העצמאות העתידי



גלינה היקרה,

אני והחבר שלי ביחד כבר שלושה חודשים. מדי פעם אני רואה שהוא אוהב להשתעשע עם גברים באינטרנט, בקטע של משחק: הוא לא מראה את עצמו במצלמה או בתמונה ולא חושף את עצמו, וכמובן שגם לא נפגש איתם. הוא מצ'וטט עם גברים שמראים את עצמם בצ'אטים עם מצלמות, ושולח לפעמים מודעות בלוח ההיכרויות עם תמונה מזוייפת עם פרטים דומים לשלו (גיל, אזור מגורים) וכותב שהוא מעוניין בסקס. 

אני שואל את עצמי מה הסיבה שהוא עושה את זה? האם זה בגלל שאני משעמם אותו, או בגלל שהוא מחפש ריגושים? אני דואג. הוא רואה שאני לא ממש מתלהב והוא בכל זאת ממשיך. אולי זה יכול להגיע בסוף גם למשהו אמיתי  והוא יפגש עם מישהו?

אני קצת מבולבל ולא יודע מה לעשות, כי אני לא רוצה לעשות עניין ממשהו שאולי הוא באמת סתם שעשוע ולא יותר מזה.

אשמח לתשובתך,
בן
 

***

בן היקר,

ווייק אפ אנד סמל דה קקי! זה לא באמת משנה אם הוא עלול לבגוד בך או לא, מה שמשנה זה שאתה חסר עמוד שדרה. באמת, כשקראתי את השאלה הארוכה שלך לא הבנתי למה אני מתעצבנת, עד שלפתע זה היכה בי: אתה נמושה. אתה לא יודע להגיד שמשהו מפריע לך, ואתה לא יודע לדרוש את מה שמגיע לך.

ראשית, בתור מישהי שנבגדה על ידי בני זוג לא פעם, אתה חייב להבין שהאינדיקציה שלך איננה אטרף, פייסבוק,
Dudesnude, תפוז או המסנג'ר והמצלמה העובדת בלפ טופ שלו. אפילו כתמי הזרע על הספה אינם עדות מספיקה. לעומת זאת, השלב בו אתה מזהה מחלות מין משותפות לך, לבן הזוג ולמספר אנשים קרובים אליכם ברצף זמן קצר במיוחד הוא השלב שבו אתה מנער את הגבר שלך ואומר לו שייקח את המנדבושקעס שלו ויעוף מהבית. אני אפילו ממליצה לרסס אותו בספריי קוטל חרקים לפני השיחה, זה יכול לחסוך אותה. בקיצור, תרגע, הוא לא בהכרח בוגד בך עם גברים אחרים על פי ההגדרה הקלאסית של הבגידה.

עם זאת, הסיבה שאני מכריזה עליך כעל חסר עמוד שדרה ופרוק חוליות היא משום שהוא בוגד באמון שלך על פי אמות המידה האישיות שלך, ואתה לא מעז ליידע אותו בעניין - כלומר, יצאת מניאק פעמיים: אתה לא מדווח לו על הפרת אמון וגם נוטר לו טינה על כך.

אם לומר את זה בצורה פשוטה, אתה צריך להגדיר לעצמך מהי בגידה מבחינתך וליידע אותו. יש אפשרות שהשיחה ביניכם תתנהל באותו האופן בו התנהלה בעבר, ובמה הועילו חכמים? רצוי שתבהיר את הנקודה שלך בלי ויכוחים, צעקות או מרמור. אישית, אני תמיד אומרת שככל שמהדקים את החבל סביב בן הזוג, כך גם מהדקים את החבל סביב הצוואר של מערכת היחסים.

ישנה, כמובן, אופציה שאני ממליצה עליה, והיא שתבין שככל הנראה חוסר עמוד השדרה שלך משפיע על אספקטים אחרים במערכת היחסים שלכם, ומאחר ואתה כל כך מנסה להיות בסדר, הוא משתעמם ומחפש דברים אחרים בחוץ. תתחיל להיות קצת יותר קשוח ואולי פתאום דברים אחרים יקשיחו בהשפעתך, כמו האיברים שלו - וזה לא יכול להיות רע.

אסיים בכך שאציין שייתכן והוא בוגד בך וייתכן שלא, מאחר והגדרת הבגידה בימינו היא משהו שמשתנה מאדם לאדם. לאחד אוננות משותפת במצלמה היא דבר של מה בכך ולאחר מבט בכיוון חתיך בטלוויזיה הוא עילה לדרמה. עד שלא תגדל כבן אדם ותדרוש את מה שמגיע לך, לא תוכל להתלונן מבלי שהצד השני יצחק וימשיך לדרוך עליך.

בשורה התחתונה, כמובן, יכול להיות שהוא סתם מניאק, חסר רגישות ונכה רגשית. זה עדיין לא מבטל את מה שכתבתי עד כה.

בהצלחה,
גלינה פור-דה-ברה
קרייה נאמנה

***

עוד טיפ מפינת האיפור של גלינה:

קשה לי לחשוב על חג שנוי במחלוקת יותר מיום הזיכרון והעצמאות של ישראל. אני לא מפספסת את ההזדמנות להזכיר לעצמי מה הייתי רוצה לראות כאן, בתור סמולנית-יפת-נפש-מתרומם-קוקסינל ושאר כינויי טוקבקיסטים שרלוונטיים לי. לפני שאכנס למרתון הדמעות על חבריי שנהרגו, מכל הצדדים, לפני שאשתתף בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל ולפני שאכניס לגופי מנות בלתי נתפשות של בשר, אזכיר לכולנו שהרע מכל עוד לפנינו:



חג עצמאות שמח ומפוכח,
גלינה 

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...