עוד בתרבות ובידור
 >  > 

Ladies Night Out – חוזרות

מסיבה שנייה של ליין המסיבות לטרנסג'נדריות, קרוסדרסריות, טרנסקסואליות, חברות וחברים תתקיים ביום שני הקרוב, המארגנות מצפות ליותר נשים טרנסיות

ליין המסיבות Ladies Night Out חוזר לפעילות עם מסיבה שנייה, והפעם במועדון "המחוגה". המסיבה תתקיים ביום שני הקרוב, 6 באפריל, והיא מיועדת לטרנסג'נדריות, קרוסדרסריות, טרנסקסואליות, חברות וחברים. יופיעו בה פרנצ'סקה לה-טרסקה במופע ייחודי, דבשי עם מוזיקה מקורית וצ'ופה בדראג. למוזיקת אייטיז ידאג: די.ג'יי ג'יהאד.

 
המארגנות, פרנצ'סקה לה-טרסקה ואלונה שטרן, חברו להקמת הליין לאחר היכרות באירועים שונים של הקהילה הטרנסג'נדרית. "שתינו שמחנו על האפשרות לפתוח ליין מסיבות לנשים טרנסג'נדריות, מקום להיות בו בחברת נשים טרנסיות וכל מי שבעל או בעלת ביטוי נשי לפי הגדרותיו או הגדרותיה," אומרת אלונה, "הליין לא סגור ואין סלקציה. חלק מהמטרה המקורית היא שזה יתפוס תאוצה כמקום שיודעים שיש בו נשים טרנסיות להיכרויות. לכן אנו רוצות שיגיעו גם לסביות, סטרייטים, בי סקסואלים ופאנקסקסואלים."
 
השראה מחו"ל
את ההשראה הן קיבלו מאירועים דומים המתקיימים במדינות שונות ברחבי העולם. "אנחנו יוצרות מרחב שלא קיים במקום אחר בארץ, בחו"ל זה יותר נפוץ שיש מקום מקבל ופתוח שנשים טרנסג'נדריות, קוקסינליות, קרוסדרסריות וטרנסקסואליות, באות לבלות לרקוד וליהנות בו עם אחרות". אבל לא רק טרנסג'נדריות על ההגדרות השונות מוזמנות להגיע אלא גם חברים וחברות, ממשיכה אלונה, "מי שמעוניינים ומעוניינות לבלות בערב עם ושל נשים טרנסג'נדריות, להכיר בלי בושה בסיטואציה שהיא לא מפגש רגיל, לא הרצאה ולא סתם ברחוב."
 
המסיבה הראשונה בליין התקיימה בפאב "אשמורת" בתל אביב, לפני כמעט חצי שנה. בחצות, כאשר המקום היה מלא, הופיעו מלכת שבא ופרנצ'סקה לה-טרסקה. אם לשפוט לפי תגובת הקהל, שתיהן השאירו טעם של עוד. המסיבה נמשכה בריקודים סוערים גם אחרי שלוש לפנות בוקר.
 
רשמים מהמסיבה הקודמת
"נהניתי מאוד מהשילוב, אני אוהבת את כל סוגי האוכלוסיות שהיו שם ומקווה שנמשיך לרקוד ביחד וכל אחד ימשיך לכבד את הטעמים של האחרים באותה מסיבה," אמרה אז פרנצ'סקה, "אני בן אדם שמאוד אוהבת את הרב-גוניות, מרגישה פתוחה לכל סוגי האדם כי מסתכלת יותר על האדם בפנים מאשר מה הוא לובש ואיך נראה. לכן היה מאוד חשוב שהיו טרנסיות, לסביות, הומואים, קרוסדרסרים, מבוגרים וצעירים. עד כמה שאפשר הייתי רוצה שהדבר הזה תמיד יהיה. אותי זה ממלא יותר. מה שמאחד אותנו זה הרצון לבלות, לדבר, לרקוד, לשמוע מוזיקה ולשמוח. זה יותר חזק ממה הנטייה של כל אחד. תמיד אפשר למצוא את האדם המתאים בסוף הערב," לדברי אלונה, באותו ערב ראשון "חסרו עוד הרבה בנות שאמרו שיבואו ולא הגיעו, אז נדאג שהפעם לא יבריזו. היה מצוין, הגיעו אנשים טובים. הגיע הקהל שציפינו, אם כי ציפינו ליותר נשים טרנסיות."
 
ק', אחת מהנוכחות במסיבה חשה שזו "יוזמה נפלאה שתיצור מרחב נעים לנשים טרנסיות ובכלל מקום בטוח להיות בו ליידי." אילה שני לעומתה קצת פחות בטוחה, "אני חושבת שעוד מוקדם להגיד איך המסיבות האלה יהיו. יש תחושה פחות בטוחה מהדרס-אפ, מבחינת ההכללה של גברים סיסג'נדרים, למשל, ומצד שני, יש הרבה קהל תומך ומדהים שמוכר לנו היטב מהדרס-אפ וגם ציפיתי ליותר טרנסיות, ציפיתי לראות את כל אלה שלא ראיתי שנים, אבל הן בלטו בהיעדרן." 

אופיר אמר "אני לא בן אדם של מסיבות כל כך, אז לא ממש מצאתי את עצמי שם. יכול להיות שזה שהמסיבה פורסמה כמסיבה לטרנסיות נתן מוטיבציה, אולי רציתי לפגוש בטרנסיות. היה כיף להיות נוכח במסיבה וביוזמה הזאת." ומישהי בפורום כתבה: "למרות שהגעתי עם תחושות כבדות ומגעילות ולא היה לי כוח לכלום, התחושות האלה התחלפו כשקצת אחרי ההופעות הרחבה התמלאה באנשים אחרים והקהל כאילו 'התחלף'... אני לא מצליחה לשים את האצבע על מה עשה את האווירה לנעימה אבל נראה לי שזה השכונה שנהייתה פתאום קצת יותר נינוחה אחרי שנגמרו ההופעות ואפשרה לכל מיני דברים לקרות (בלי הרבה מודעות פוליטית וחשש משתק מה לומר ואיך לנהוג בלי לפגוע)."
 
עקב תקלה טכנית לא ניתן להציג את המשך הכתבה. עמכם הסליחה.
כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...