עוד בחדשות ודעות
 >  > 

שבדיה אישרה נישואים גאים

ברוב של 261 תומכים מול 22 מתנגדים, אישר הפרלמנט חוק המקנה לזוגות גייז זכויות כמו לזוגות הטרוסקסואלים. הכנסייה הלותרנית: נקיים טקסי איחודים גאים

שבדיה הצטרפה השבוע למשפחת המדינות האירופאיות שמתירות בתחומן קיום נישואים בין בני זוג מאותו המין. זאת לאחר שהפרלמנט השבדי אישר ברוב עצום, של 261 תומכים מול 22 מתנגדים (66 נמנעו או נעדרו מההצבעה), חוק המתיר לזוגות גייז להינשא. החוק אף מקנה לזוגות שיבחרו לעשות כן את אותו מעמד של זוגות הטרוסקסואלים נשואים. החוק החדש ייכנס לתוקפו ב-1 במאי.

החוק עבר חרף התנגדותה של המפלגה הנוצרית - דמוקרטית, המהווה חלק מהקואליציה השבדית, שסירבה להצביע בעד החוק. ממשלת שבדיה מסרה, כי "לפי החוק החדש, מגדר לא משחק תפקיד במתן הזכות להינשא".

מעבר לכך, החוק החדש מתיר נישואים גאים גם בכנסיות, אולם הזכות להחליט האם היא משיאה זוגות מאותו המין או לא תיוותר בידי הכנסיה. הכנסיה הלותרנית השבדית הודיעה, כי תשמח לקיים טקסי איחוד לבני זוג מאותו המין, אולם מעדיפה להשיר את המונח "נשואים" לאיחוד בין גבר לאישה בלבד.

שבדיה הכירה בזוגיות גאה עוד בשנת 1994, אולם סירבה להכיר ב-"נישואים" כאיחוד בים שני גברים או שתי נשים. פעילים גאים טענו אז, כי מדובר באפליה. ב-2002 התקבל במדינה חוק המתיר לזוגות מאותו המין לאמץ.

בנוסף לשבדיה, המדינות האירופאיות שמכירות בנישואים גאים הן הולנד, בלגיה, ספרד ונורבגיה, שאף היא נמצאת בסקנדינביה.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...