עוד בתרבות ובידור
 >  > 

טרנטינה - מותק של להקה

הסגנון המוזיקלי שלהן הוא אינדי-רוק ישראלי, ויש משהו כובש לחלוטין באנרגיה שהן מביאות, רעננות של תחילת הדרך. ענת אבישר פגשה את להקת "טרנטינה"

את להקת טרנטינה אני מכירה פחות או יותר מימי המועדון הירושלמי האגדי, ה"שושן", מאחת המסיבות הראשונות של שרה הקטנה. המוזיקה היתה מצויינת, הבסיסטית היתה מהממת, הגיטריסטיות לא פחות, ואפילו המתופפת היתה חיננית ביותר. נשים, רוק ישראלי מורכב מוזיקלית. המילים לא נחרטו בזכרוני.  

לפני כשבועיים נפגשנו בחזרה שלהן והמילים היו מה שתפס אותי על אמת, מעבר למוזיקה המצויינת. שלושה להיטי לסביות יכולתי למנות כבר בחמש עשרה הדקות הראשונות. הן עשו חזרות לקראת ההופעה, ולאוזן הדי פרפקציוניסטית שלי זה נשמע פשוט מתוקתק להפליא, מדוייק ומושקע.

ארבע נשים מרכיבות את הלהקה, ושלושה רבעים מתוך השלם הזה הן מה שמכונה בעדינות "משלנו". המתופפת, בעלת ההבעה הנונשלנטית, היא דווקא לא. אתי ביבי, 36, דין אהרוני, 35, סיגל נחום, 43, ונועה סגל, 25, מרכיבות את להקת טרנטינה המצויינת, שמופיעה בימים אלה במספר מקומות.

אתי ודין התחילו את הלהקה ביחד, כשבמהלך הדרך הן חיפשו את התרכובת הנכונה ולבסוף מצאו אותה בדמותה של הגיטריסטית סיגל. לאחר מכן הצטרפה נועה ומשם המשיכו. טרנטינה פועלות בהרכב הזה כבר שנתיים, ולמעלה משבע שנים חלפו מאז החלו לגבש את הרעיון והכתיבה.

הסגנון המוזיקלי שלהן הוא אינדי-רוק ישראלי, הרמוני, מלודי ומלא אנרגיה וחן.יש משהו מאוד נקי במנגינות, גם בשירים הרועשים יותר. האנרגיה שהן מביאות כובשת לחלוטין, הן מלאות רעננות של תחילת הדרך, ויש כבר משהו טוב לרוץ איתו (לאולפן, בבקשה, מבחינתי). יש שם כמה להיטי ענק לסביים, שאתן פשוט חייבות לשמוע.


צילום מהאתר הרשמי.

אז איך הייתן מגדירות את להקת טרנטינה?

"אנחנו להקת נשים ירושלמית שמנסה לצאת החוצה, לכבוש את תל אביב", אומרת דין אהרוני (גיטרה בס וקולות). 
סיגל נחום (גיטרה וקולות) מוסיפה: "אנחנו להקת נשים לא כי התחלנו מקונספט נשי, זה פשוט קרה ככה כי זה חלק מאיתנו כי זה עובד הכי טוב ככה." בפגישתנו בצוללת הצהובה בירושלים הן מתנהלות בדינמיקה רגועה מאוד, ללא כל מתח או ניסיון התבלטות של מישהי מעל השניה. יש משהו הרמוני מאוד בצורה שבה הן מתייחסות זו לזו.

היו מתחים מיניים ואחרים בקבוצה? שלוש לסביות, בכל זאת?
סיגל: "בטח, מה, יש המון סקס בלהקה, אנחנו פשוט לא מגלות." אתי ביבי (גיטרה וקולות): "לא, נו, זה לא נכון. אנחנו פשוט מכירות המון המון זמן, כל המתחים כבר מאחורינו, אבל בעיקרון - שום דבר לא סגור, הכל עוד יכול לקרות".
נועה סגל (תופים וכלי הקשה): "פשוט החלטנו להזדקן ביחד". 

החומר שלהן מושפע ממקורות שונים ומשונים- יהודית רביץ, קולדפליי, רדיוהד, ג'ניס גופלין, יוני רכטר, קורין אלאל ושרון בן עזר הם רק חלק מהאמנים שהשפיעו על הלהקה המגוונת מוזיקלית הזו. על פי דיווחים ממקורביי, הקהל הירושלמי אוהב אותן יותר ויותר עם הזמן.

אז מי הקהל שלכן?
אתי: "אחרי חמש שנים של הופעות, אפשר באופן די מובהק לומר שנשים". (כולן צוחקות)
דין: "הן קהל שקשוב מאוד גם למילים וגם למוזיקה, ולנו זה באמת מה שחשוב, לא רק הקצב - למרות שזה תמיד כיף לראות מישהו זז לפי הקצב. אבל שוב, אני לא דוגמא. בעיניי, מוזיקה זו  הסיבה היחידה לעשות סקס".

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...