> 

למען הוועד

אתר חדש מנציח את תערוכת האמנות שנערכה בפברואר, בה תרמו אמנים רבים את יצירותיהם למען הוועד למלחמה באיידס

השבוע עלה לאינטרנט אתר תערוכת ההתרמה של הועד למלחמה באיידס, שנערכה השנה ב-27-28 לפברואר. באתר ניתן להתרשם ואף לרכוש יצירות של אמנים ישראלים רבים, כאשר כל הכסף נאסף כתרומה לועד' במלחמה באיידס. בין האמנים שתרמו השנה את יצירותיהם: זאב אנגלמאייר, ניר הוד, מנשה קדישמן, יגאל תומרקין, מיכל נגרין, סיגלית לנדאו, מאיר פיצ'חדזה, ורבים אחרים.

יצירתו של מנשה קדישמן
יצירתו של מנשה קדישמן, "ללא כותרת"

התערוכה, המתייקמת כבר עשור, נחשבת לתערוכת האמנות הגדולה בארץ וכללה השנה לא פחות מ-600 יצירות שנפרשו על פני שבע קומותיו של בניין ההנהלה של בנק הפועלים. היא נוסדה על מנת להנציח את זכרה של הגב' לאה רבין, שהייתה מהראשונות בארץ שפעלו להגברת המודעות הציבורית למחלת האיידס.

יצירתה של סיגלית לנדאו
יצירתה של סיגלית לנדאו, "ללא כותרת, 1995"

מהועד למלחמה באיידס נמסר: "עד השנה, התערוכה סוכמה באופן מסורתי בקטלוג שיצא במהדורה מוגבלת. השנה החלטנו לנסות משהו חדש - אתר אינטרנט, שיחשוף את התערוכה לכמה שיותר אנשים, גם כאלו שלא הספיקו להגיע לתערוכה ביומיים בהם היא הייתה פתוחה. בינתיים קיבלנו תגובות מאוד חיוביות, הן מהאמנים שתרמו את היצירות שלהם והיו רגילים לראות את היצירות שלהם בקטלוג, הן מהקהל הרחב שצפה וקנה כמה מן היצירות ואפילו קיבלנו פניות מאמנים חדשים, שאמרו שישמחו לתרום לתערוכה בשנה הבאה".

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...