עוד בחדשות ודעות
 >  > 

ורמונט לקראת אישור נישואים גאים?

ועדה בסנאט אישרה פה אחד חוק המכיר בנישואים בין בני זוג מאותו המין. השאלה הגדולה: האם המושל יטיל וטו על ההצעה?

ועדה של הסנאט במדינת ורמונט שבארצות הברית אישרה בסוף השבוע האחרון פה אחד חוק המכיר בנישואים גאים ומקנה לזוגות מאותו המין זכויות שוות לאלה של הטרוסקסואלים נשואים. הסנאט עצמו עתיד להחליט בעניין בעוד ימים אחדים. אחריו צפוי החוק לעבור להצבעתו של בית הנבחרים של המדינה. יצוין, כי שני הבתים נשלטים בידי המפלגה הדמוקרטית. עם זאת, גם אם החוק יאושר בשני בתי הפרלמנט, יכול המושל הרפובליקני של ורמונט, ג'ים דגלאס, להטיל עליו וטו.

זה אמר לפני ההצבעה בוועדה של הסנאט, כי "הבהרתי את עמדתי: אני חושב שנישואים צריכים להישאר איחוד בין גבר לאישה בלבד. מוסד ה-'איחודים האזרחיים' שקיים בוורמונט מעניק שוויון הזדמנויות וזכויות, והוא צריך להספיק".

אם החוק יתקבל, הוא יחליף את המוסד הזה, שקיים בוורמונט עוד משנת 2000. במצב שכזה, זכויותיהם של זוגות שנרשמו באיחודים אלה אמנם ימשיכו להיות מוכרות, אולם החל מ-1 בספטמבר לא ניתן יהיה לבצע יותר איחודים שכאלה.

ג'ים קמפבל, נשיא ועדת המשפטים של הסנאט, שאישרה את החוק, ומי שהיה היוזם שלו, אמר: "יש לילדים את הזכות לומר שהוריהם נשואים, ולא להתחיל להסביר לחברים שלהם מה זה 'איחודים אזרחיים'".

נכון לעכשיו, מסצ'וסטס וקונטיקט הן המדינות היחידות בארצות הברית המכירות בנישואים בין בני זוג מאותו המין. קליפורניה אמנם הכירה בעבר בנישואים אלה, אך תושבי המדינה העבירו בבחירות האחרונות שהיו בארצות הברית הצעת חוק האוסרת על נישואים גאים.

כל הזכויות שמורות 1999-2017 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...