עוד בחדשות ודעות
 >  > 

ביהמ"ש: עוזי אבן ועמית קמה יוכלו לאמץ

14 שנה חלפו מאז הגישו בני הזוג עוזי אבן ועמית קמה בקשה לאמץ את בנם, יוסי - והיום (ג') היא אושרה על ידי בית המשפט. בני המשפחה: "אנחנו מאוד נרגשים"

אחרי 14 שנה, תם ונשלם תהליך האימוץ של משפחת אבן-קמה: בית המשפט לענייני משפחה ברמת גן החליט הבוקר (ג'), כי בני הזוג פרופ' עוזי אבן וד"ר עמית קמה יוכלו לאמץ רשמית את יוסי אבן-קמה. בית המשפט קבע בהחלטתו, כי בני הזוג אבן-קמה ממלאים את התנאים הנדרשים בחוק לצורך האימוץ.

יוסי אבן-קמה נזרק לפני 14 שנה מביתו, בהיותו בן 16, לאחר שנתגלה להוריו שהוא הומוסקסואל. בני הזוג אבן-קמה שמעו על סיפורו של יוסי, והחליטו לתת לו לגור בביתם שבתל אביב. השניים אף פנו בבקשה לשמש ליוסי משפחת אומנה.  הרשויות קיבלו את בקשתם, ובני הזוג אבן-קמה הפכו לזוג החד-מיני הראשון בישראל שאימץ ילדים. היום, לאחר החלטתה של השופטת עליסה מילר, הושלם הליך האימוץ באופן רשמי.

לאחר שמיעת ההחלטה, היו בני המשפחה מאוד נרגשים. "התחלנו את ההליך הזה בתחושה של אפס סיכוי", אמר יוסי אבן-קמה ל-ynet, "והיום, אחרי שנתיים, קיבלנו את האישור. זה אמנם אישור פורמלי בלבד, אבל גם לפורמליות יש חשיבות - ואני מאוד שמח על כך".

הטריגר להגשת בקשת האימוץ הרשמית היה העובדה שכשרצה ללמוד באוניברסיטת תל אביב, יוסי לא קיבל את התנאים המגיעים לילדים של עובדי האוניברסיטה. פרופ' אבן היה ראש החוג לכימיה באוניברסיטה. בעקבות כך, פנו בני הזוג לרשויות וביקשו להכיר ביוסי כבנם המאומץ.

במסגרת ההליך הוכן תסקיר על ידי שירותי הרווחה, ובני הזוג אף פנו, ביחד עם איתי פנקס ופעילים גאים נוספים, ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז. בעקבות הפנייה, החליט מזוז להתיר הכרה באימוץ על ידי זוגות חד-מיניים במדינת ישראל. אביו הביולוגי של יוסי חתם על ויתור - מה שאיפשר את השלמת תהליך האימוץ.

החלטה זו אינה הצעד פורץ הדרך הראשון הרשום על שמה של משפחת אבן-קמה. בני הזוג אף היו בין הזוגות החד-מיניים הראשונים שהתחתנו בקנדה, ונישואיהם הוכרו בישראל. פרופ' עוזי אבן אף יצא ב-1993 מהארון בכנסת, לאחר שסיפר כי הופלה בצה"ל עקב היותו הומוסקסואל. צעד זה עורר הדים רבים, וגרם, בסופו של דבר, לשינוי הפקודות המפלות על הומוסקסואלים בצה"ל.
 

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...