> 

מדריך "מעבר" למגדר גברי

להיתפס כשייך למגדר הגברי, הוא דבר שרבים מאיתנו רוצים גם ללא או לפני לקיחת טסטוסטרון. במדריך שיטות שונות לשיפור סיכויי המעבר כגבר של כל מי שמעוניין בכך

כשטרנסג'נדרים מדברים על היכולת "לעבור" (passing) הכוונה היא לכך שאדם זר תופס אותם לפי ההופעה החיצונית שלהם כמשתייכים למגדר הנבחר, ובמקרה של טרנסג'נדרים גברים, כאשר אדם זר תופס אותם כגברים. במדריך זה נתייחס למספר גורמים בהופעה החיצונית אשר תורמים לכך שניתפס כגברים על ידי זרים. 

חשוב לזכור כי גם בקרב הגברים שאינם טרנסג'נדרים יש שונות רבה. ישנם גברים עם קול גבוה, עם פנים חלקים, עם מבנה גוף קטן, נמוכים, עם ירכיים/מותניים/ישבן גדולים, עם ציצים, עם שיער ארוך ועם מניירות שונות. 

ההמלצות במדריך זה אינן הכרחיות על מנת לעבור כגבר, אבל בהחלט יכולות לשפר את הסיכויים לכך, ובפרט עבור טרנסג'נדרים שאינם צורכים טסטוסטרון, או שהשפעת הטסטוסטרון עדיין אינה ניכרת באופן אשר מספק אותם.

שפת גוף

התבונן סביבך ולמד את שפת הגוף וההתנהגויות של הגברים. למשל, נשים נוטות להיות פחות פולשניות, בעוד שגברים נוטים לתפוס יותר מקום במרחב. נשים נוטות לשבת ברגליים וידיים משוכלות בעוד שגברים נוטים לשבת בפיסוק רחב וידיים פרושות. אלו הכללות ואינך חייב לנהוג בצורה זו או אחרת בשביל להיות גבר או אפילו בשביל לעבור כגבר. קח את מה שמוצא חן בעיניך, וותר על מה שלא.

קול

שים לב שגברים נוטים לדבר במונוטוניות ונשים נוטות לסיים משפטים כשאלות או עם עלייה קלה בטון. זהו הרגל שיכול להיות קשה לשנות, השתדל לנסות להיות מודע לכך.

אם אתה מנמיך את הקול שלך בכוונה, עשה זאת בעיקר כשאתה מדבר בטלפון. בשיחות פנים מול פנים ניתן להבחין כשאנשים מנסים לשנות את הקול שלהם במכוון.

לרוב הקול נמוך יותר בבוקר, לכן נצל את הזמן הזה לביצוע שיחות טלפון ולהקלטת ההודעה במשיבון. יש שטוענים שכוס חלב לפני השינה גורמת ל"קול הבוקר" להיות נמוך יותר. 

תספורת

אפילו אם השיער שלך כבר קצר, אולי תרצה לשקול החלפת סגנון. הדרך הפשוטה ביותר היא להסתכל סביבך ולראות איזה סגנונות מוצאים חן בעיניך על גברים, ואז לחשוב מה יכול להתאים לך. 

מעבר לטיפים שאפשר למצוא במדורי אופנה, ישנם כמה טיפים שקשורים ישירות למגדר. תספורות קצרות עם פאות מחודדות נחשבות לנשיות יותר (למשל התספורת של לייזה מינלי), ותספורות עם פאות ישרות נחשבות לגבריות יותר. תספורת שמרנית, שבה השיער קצר בצדדים ומאחור וקצת ארוך יותר למעלה, בדרך כלל תעבוד טוב יותר מקרחת, משום שהאחרונה "מסגירה" את המבנה הנשי של הגולגולת והפנים (תחשבו על שינייד אוקונור). 

סביר להניח שאת התספורת הטובה ביותר תוכל לקבל במספרת גברים שכונתית, כזו שפועלת כבר חמישים שנה ועדיין לא נקראת "עיצוב שיער". גם אם אתה לא נתפס על ידי אחרים כבן, כדאי להשתמש בשירותיהם. התספורת בוודאי תעלה פחות כסף, וגם יהיה קל יותר לשחזר אותה בבית בהמשך. אם אתה לא בטוח מה לבקש, פשוט בקש תספורת רגילה של גברים. זאת העבודה שלהם לבחור את התספורת שתתאים לך ביותר. אפשרות טובה נוספת היא למצוא ספר/ית גיי-פרנדלי שתעזור/יעזור לך להשיג את המראה הגברי ביותר. עם זאת, כדאי לקחת בחשבון שיש הבדל בין תספורות של גברים לתספורות של לסביות. 

שיער פנים וגילוח
 

אם אתה לא לוקח הורמונים, או שהתחלת לקחת אבל עוד אין לך שיער פנים, מומלץ בכל זאת להתגלח. לרוב הנשים יש פלומת שיער רכה ובהירה על הפנים, שבולטת יותר באור השמש, והיא עשויה לגרום לך להיתפס כאישה. גם פלומת שפם רכה ובהירה עלולה להפריע לסיכוייך להיתפס כגבר, כך שעדיף לגלח אותה אם אתה רוצה "לעבור". 

כדאי להשתמש בסכין גילוח טוב וקצף או ג'ל גילוח. בעיקרון, ההבדל המהותי בין קצף לבין ג'ל הוא שג'ל מרכך יותר את השיער, ולפי התעמולה של היצרנים גם פחות מייבש את העור. נסה את שניהם ותחליט בעצמך למי אתה מאמין. גילוח שיער פנים, בניגוד לגילוח שיער הגוף, מתבצע עם כיוון צמיחת השיער. לאחר הגילוח כדאי למרוח קרם לחות. אם אתה משתמש באפטרשייב, רצוי שלא יהיה מבוסס על אלכוהול, כדי לא לייבש את העור. 

עקב תקלה טכנית לא ניתן להציג את המשך הכתבה. עמכם הסליחה.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...