עוד בחדשות ודעות
 >  > 

חיפה: מקרה תקיפה חמור על רקע מגדרי

אישה שהילכה בשכונת הדר הכרמל בעיר הותקפה באגרופים ואבנים על ידי צעיר, לאחר שלא זיהה אם היא אישה או גבר, וקרא לה "קוקסינל". האישה: "הרגשתי קורבן, שאני לא יכולה להגן על עצמי"

מקרה תקיפה חמור בחיפה על רקע מגדרי: צעיר שפגש בת 34 ולא זיהה אם היא אישה או גבר תקף אותה באכזריות והביא לפציעתה. האישה, ר' (השם המלא שמור במערכת), סובלת מחבלות ומנפיחויות במצחה.

ר' סיפרה, כי שלשום (ב') הלכה עם כלבתה ברחוב מסדה בשכונת הדר הכרמל, ונכנסה לגן ציבורי סמוך. עם כניסתה, הבחינה בה קבוצה של צעירים, "אולי אפילו בני נוער", לדבריה. "אחד מהם שאל אותי אם אני בן או בת, והם התחילו להקניט אותי. הם היו קצת מגעילים, ועניתי להם". היא טענה, כי "מטרידים אותי לא מעט בגלל המראה שלי, כי אני גבוהה ונראית כמו בן. לבשתי במקרה הזה ג'ינס צבעוני, אז זה לא היה ברור".

"מפני שהכלבה שלי שיחקה עם כלב הזאב של אחד מהם", הוסיפה, "החלטתי להישאר במקום". אחר כך היא הלכה לבית קפה סמוך, ובתום חצי שעה החליטה לחזור לביתה דרך הגן. "נתקלתי שוב באותה קבוצת צעירים. כשהתחלתי לרדת במדרגות לגן ראיתי אותם מרחוק. לא היה לי נעים לראות אותם שם וחשבתי להסתובב בחזרה. בכל אופן הלכתי דרך הגן".

כשפגשו בה הצעירים שוב, סיפרה ר', הם חזרו להקניט אותה, והחלו לקרוא לה "קוקסינל". אז היא החליטה להשיב לאחד מהם: "אמא שלך קוקסינל". "אז הוא התחיל להרים אבנים", טענה ר'. "עוד לא קלטתי שאני בסכנה. במקום שאני אתן ספרינט - הוא התחיל לרוץ אחריי ולרגום אותי באבנים. אז הסתובבתי, ואז הוא פשוט קפץ עליי והתחיל לתת לי אגרופים חזקים. כשהרמתי ידיים כדי להגן על עצמי - הוא נתן לי את האגרוף הכי חזק במצח".

"כשהבנתי שאני בסכנה", הוסיפה, "התחלתי לצרוח בקולי קולות והוא ברח".

מה עם החברים שלו? הם לא אמרו כלום?
"האמת היא שהם לא היו קרובים אלינן, אבל אחד מהם רץ אחריו ואמר לו שאני אישה. הוא לא הקשיב לו, קפץ עליי ועשה את מה שעשה. מזלי שהוא נתן לי את האגרוף במצח ולא בעין".

לאחר האירוע, הזעיקה ר' ניידת משטרה, ונתנה עדות. עם זאת, היא לא הגישה תלונה, "כי אין לי נגד מי. הוא ברח". הנפיחויות והחבלות במצחה גרמו ל-ר' כאבים עזים, והיא קיבלה טיפול רפואי בקופת חולים.

איך הרגשת אחרי האירוע?
"רע מאוד. בכיתי כל הזמן, הרגשתי קורבן וזאת לא הרגשה שאני רוצה להרגיש. חשתי שאני לא יכולה להגן על עצמי ושאני יכולה למנוע את זה, לא בטוחה. אני מקווה שאני אשתחרר מהרגשות האלה מהר".

ומה המסקנה שלך?
"שאני לא יכולה להרשות לעצמי לתת לאנשים כאלה להיכנס למרחב שלי. במקום לענות להם, אני אתעלם מהם. הוא כאילו רצה לקחת ממני משהו שאני לא רציתי לתת לו, ואני לא מוכנה לתת לו את זה".

מהפורום החיפאי - ארגון הפועל למען קהילת הלהט"ב בחיפה - נמסר, כי הם מזועזעים מהמקרה וכי "אנחנו מפצירים במשטרה להתייחס בחומרה וברצינות המתבקשות לתקיפות מעין אלה". לדבריהם, "יש קשר ישיר בין מאבק קהילת הלהט"ב לשוויון זכויות ועל מקומה בחברה שעדיין מגלה הומופוביה על צורותיה השונות לבין מקרים מעין אלה. כמו כן, אנחנו דורשים מעיריית חיפה ומאגף החינוך לפעול ולחנך לקבלת השונה ברוח השוויון והדמוקרטיה, במערכת החינוך ובעיר בכלל".

טרם נמסרה תגובת המשטרה.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...