עוד בחדשות ודעות
 >  > 

ניצן הורוביץ נשבע אמונים כחבר כנסת

ח"כ ניצן הורוביץ נשבע אחר הצהרים (ג'), יחד עם 119 הח"כים האחרים, אמונים למדינת ישראל. "היה יפה ומרגש להיות במעמד הזה", אמר לאחר טקס ההשבעה

היום הגדול של ניצן הורוביץ: ח"כ ההומו המוצהר הראשון שמכהן בכנסת מראשית הקדנציה נשבע היום (ג') אמונים למדינה, והתחייב למלא באמונה את תפקידו. הורוביץ הושבע יחד עם יתר 119 חברי הכנסת ה-18, 30 מהם חדשים כמותו. הוא סיפר, כי ההשבעה גרמה לו להתרגשות רבה: "חשבתי שלא אתרגש, אבל בסוף זה קרה", אמר ל-GoGay לאחר הישיבה. "גם ח"כים ותיקים אמרו לי שהם מתרגשים בכל השבעה".

יחד עם הורוביץ היו באולם המליאה (ביציע המוזמנים) גם בני משפחתו, ובכללם בן זוגו, עידו ריקלין. "גם הוא התרגש", אמר הורוביץ. "בכלל, זה היה מעמד יפה ומרגש". הוא סיפר, כי הוא לא זכה להתעלמות או יחס לא טוב מח"כים דתיים וחרדים - כפי שקרה בעת השבעתו לכנסת של פרופ' עוזי אבן ב-2002. "נהפוך הוא", אמר. "הם בירכו אותי, וגם ח"כים מציבורים אחרים".

הורוביץ סיפר, כי הצעת החוק שהכריז עליה בשבוע שעבר לאישור נישואים אזרחיים, בכלל זה לבני זוג מאותו המין, כבר מוכנה. לדבריו, הוא יגיש אותה על שולחן הכנסת "ברגע שזה יתאפשר מבחינה טכנית". הורוביץ סיפר, כי ח"כים נוספים שותפים להצעה, אולם הוא לא גילה במי מדובר. ההצעה תועלה בין היתר בתגובה לחוק ברית הזוגיות שקדימה וישראל ביתנו מבקשות לחוקק, ושאינו כולל נישואים לבני זוג גאים. חוק זה משתלב באג'נדה החברתית הכללית שהורוביץ מבקש לקדם בכנסת, ובכלל זה בעזרת פעילות למען איכות הסביבה וציבורים שונים בחברה.

 
מגלי צה"ל למשכן הכנסת
הורוביץ נכנס לכנסת מהמקום השלישי בתנועה החדשה - מרצ. לאחר שמרצ קיבלה בבחירות האחרונות רק שלושה מנדטים, קראו גורמים במפלגה להורוביץ לפנות את מקומו, ולאפשר את כניסתה לכנסת של זהבה גלאון. גורמים אחרים, בהם גלאון עצמה, קראו לו שלא להתפטר. הורוביץ לא שעה לקריאות ההתפטרות, וממנו עברו אלה ליושב ראש המפלגה. חיים אורון (ג'ומס) - שגם הוא סירב. עם פרידתה של גלאון מהכנסת, איבדה הקהילה את אחת מידידותיה הטובות ביותר בפרלמנט הישראלי אי פעם. ככלל, לאחר הבחירות הועלו טענות שונות כאילו הקהילה נטשה את מרצ לטובת קדימה ומפלגות אחרות, וזה היה אחד הגורמים לתוצאה העגומה שקיבלה המפלגה. משאל רחוב שערך GoGay לפני הבחירות אולי לא היה מדעי ומייצג, אבל בהחלט הראה, כי יש רבים בקהילה שנטו, הפעם יותר מתמיד, למרכז וימינה מכך.
 
קדמה לקריירה הפוליטית של הורוביץ עבודה בת למעלה מ-20 שנים בתחום התקשורת. הוא החל את דרכו העיתונאית בגלי צה"ל, ושימש בתפקידים שונים בערוץ הראשון, ערוץ 2 הניסיוני, חדשות והארץ, ששימש כשליחו בוושינגטון. בתפקידו האחרון בתקשורת שימש הורוביץ כעורך חדשות החוץ של ערוץ 10, ואף הכין עבור הערוץ סרטי תעודה שונים בנושאי איכות הסביבה. הורוביץ הוא אחד ממספר אנשי תקשורת שחצו את הקווים ונכנסו לכנסת ה-18. עיתונאים בולטים נוספים בכנסת זו הם אורי אורבך מסיעת הבית היהודי ודניאל בן סימון ממפלגת העבודה.

פרס: "על אש השבנו באש, אבל את האלימות יש לסיים במשא ומתן"
הורוביץ הושבע במהלך מושב הפתיחה החגיגי של המליאה, שהתקיים במעמד נשיא המדינה, שמעון פרס, נשיאת בית המשפט העליון, דורית בייניש, ומכובדים נוספים. 1,000 בני אדם נכחו בטקס. רבים נוספים ביקשו להגיע אליו, אולם כל ח"כ חדש קיבל רק חמש הזמנות. ח"כים ותיקים קיבלו שתיים כל אחד.
כל הזכויות שמורות 1999-2017 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...