> 

ניתוח עליון FTM - טיפים ועצות שימושיות

חלקו החמישי של המדריך, ובו טיפים ועצות למנותח ולמלווה: מה להכין מראש בבית או במלון, מה לקחת ומה לא לקחת, כיצד להיערך וממה כדאי להיזהר.

חלק ראשון: מאיפה מתחילים
חלק שני: סוגי הניתוחים
חלק שלישי: בחירת מנתח/ת בארץ או בחו"ל
חלק רביעי: הניתוח וההתאוששות ממנו


בחלק זה של המדריך תמצא עצות שמיועדות לעזור לך להחלים היטב ובמהירות. אמנם תוצאות הניתוח תלויות בגורמים רבים – המנתח, סוג הניתוח, התמודדות הגוף עם טראומות, נטיית הגוף להחלמה, מבנה גוף, מצב נוכחי של העור והרקמות, משקל עודף, עישון וכיוצא בזה – אך בכוחך לעזור לעצמך.
 
חשוב לזכור – הקשב תמיד להוראות המנתח/ת שלך

חשוב ביותר להקפיד על ההוראות שתקבל מהמנתח/ת כדי למנוע סיכון לבריאותך. הוראות המנתח/ת ימנעו פתיחת תפרים וסיבוכים אחרים. בנוסף להימנעות מתנועה, יש לשמור על תזונה בריאה ולתת לגוף לנוח כדי שיתאושש כמה שיותר מהר. טרנסים רבים מספרים שהם מתחרטים על תנועה אחת לא נכונה שעשו והשאירה את חותמה בדמות צלקת או גרוע מכך גרמה לדימום, החלמה איטית או סיבוכים אחרים.

 
לרוב, הוראות המנתח/ת הן המינימום שיש להקפיד עליו מבחינה רפואית. אם מראה הצלקות בעתיד חשוב לך (או יותר נכון, אי-מראה הצלקות), מומלץ להכפיל את פרקי הזמן שצוינו בהוראות המנתח/ת. למשל אם נאמר לך לא להרים משקלות במשך חודש וחצי, מומלץ להימנע מהרמת משקלות במשך לפחות שלושה חודשים. אם נאמר לא לנהוג שלושה שבועות, מומלץ להמתין שישה שבועות וכן הלאה.
 
מכיוון שיש סוגים שונים של ניתוחים, כל אחד מהם ידגיש אמצעי זהירות אחרים. על פי רוב, ככל שבוצעו יותר חתכים בגופך מומלץ להקפיד על כללי הזהירות במשך תקופה ארוכה יותר.
 
מה להכין מראש?
בימים שלאחר הניתוח, יש דברים שתזדקק להם. רשימה זו עשויה לעזור לך להתכונן.
 
סיכות ביטחון – לקיבוע הנקזים לחולצה בגובה שנוח לך.
ליפה, ספוג ארוך או מברשת למקלחת – להגעה לכתפיים והגב.
קשית שתייה - בימים הראשונים שוכבים הרבה, קשה להתיישב וחשוב לשתות הרבה!
מטליות ניקוי לתינוק - יעזור להתנקות בימים שאסור להתקלח.
מגבת קטנה – במקום או בנוסף למטליות, אפשר לטבול במים חמימים או אפילו בסבון ולהתנקות ממש כמו במקלחת.
חולצות כפתורים - במשך כמה שבועות מומלץ לא להרים את הידיים מעל הראש. אם אין לך מספיק חולצות כפתורים או אם מזג האוויר קר, אפשר לקנות גופיות או חולצות זולות (בשוק למשל), לגזור אותן מקדימה ולתפור כפתורים או לסגור עם סיכות בטחון. דאג שהחולצות לא יהיו קטנות מדי. למרות שהחזה שלך יעבור השטחה, הוא יהיה נפוח מעט ובשבוע הראשון תהיה גם חבוש.
נעליים שאפשר לנעול בלי להתכופף – למשל כפכפים או נעלי אצבע. בימים הראשונים אסור להתכופף. כיפוף מפעיל לחץ על החזה ויכול לגרום לסיבוכים.
מכנסיים רחבים ורופפים – בגלל הנפיחות שעשויה להתפתח לאחר הניתוח, לבישת מכנסיים יכולה להיות מאמצת שרירים וכואבת.
גרביים נוחות – כאלה שאדם אחר יוכל לגרוב לך.
מגרד גב - שכיבה מרובה על הגב גורמת לו לגרד יותר מהרגיל.
מברשת שיער – גם אם אין לך שיער לסרק, זה מצוין לגירוד הראש בלי להרים את היד.
מי פה – כתחליף לצחצוח שיניים בהתחלה, אם תתקשה בכך.
 
עקב תקלה טכנית לא ניתן להציג את המשך הכתבה. עמכם הסליחה.
תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...