> 

ניתוח עליון FTM - הניתוח וההתאוששות

מההכנה לניתוח ועד החיים שאחריו: למה לצפות, כיצד מומלץ לנהוג, על המובנים הגופניים והנפשיים של תקופת ההחלמה ועל התוצאה הסופית - חלק ד'

חלק ראשון: מאיפה מתחילים
חלק שני: סוגי הניתוחים
חלק ג: בחירת מנתח/ת בארץ או בחו"ל

הכנה לניתוח
המנתח/ת שלך ת/יספק לך רשימה של דברים שעליך לעשות כהכנה לפני הניתוח, למשל בדיקות דם, נטילת תרופות מסוימות והימנעות מאחרות. חשוב להקפיד על ההוראות שכן הן קריטיות לניתוח עצמו וכן להחלמה שלך ממנו. חלק מהמנתחים, למשל, מבקשים מפציינטים שלוקחים טסטוסטרון להפחית את המינון בחודש שלפני הניתוח, ולהפסיק ליטול אותו לחלוטין בסמוך למועד.  
 
יום הניתוח ותקופת ההחלמה הראשונית
ביום הניתוח תפגוש את המרדים, שישאל שאלות שקשורות להרדמה ולניסיון מניתוחים קודמים שיש לך או לבני משפחתך. חשוב מאוד שתקפיד לענות על השאלות שלו באופן המלא והמפורט ביותר.
 
בזמן הניתוח תהיה בהרדמה מלאה (על פי רוב) ולא תרגיש כלום. כשתתעורר לאחר מספר שעות, לרוב בין שעתיים לארבע, תהיה חבוש ומטושטש מההרדמה. זמן ההתאוששות במרפאה או בבית החולים נע בין חצי שעה לאשפוז ללילה, תלוי במנתח. רוב המנתחים דורשים שיהיה אתך מלווה לימים שלאחר הניתוח. כך או כך, תידרש להישאר בקרבת מקום לפרק זמן מסוים.
 
בסיום הניתוח בדרך כלל ימוקמו נקזים בצדי החזה לפרק זמן של עד שבוע ולעתים יותר, על מנת לנקז את הדם והנוזלים מאזור החזה. בזמן שהנקזים מחוברים, תנועת פלג הגוף העליון מוגבלת. לא מומלץ להרים את הידיים מעבר לקו הכתפיים או לזוז יותר מדי. ייתכן שיישארו לך צלקות מחורי הנקזים, אך הן  בדרך כלל מזעריות.
 
לאחר הניתוח תידרש ללבוש וסט רפואי לפרק זמן של עד שלושה שבועות, על מנת לשמור על מיקום הרקמות, להוריד נפיחות ולעזור בהחלמה.
 
תיאום ציפיות

התוצאות הסופיות של הניתוח קשורות למצב הראשוני של הגוף (מימדיו וגמישות העור), לגיל, לבריאות ולמיומנות של המנתח. ככלל, ככל שתהיה בריא יותר (בכושר, לא מעשן, לא מעל המשקל המומלץ) כך יש סיכוי שההחלמה שלך תהיה חלקה יותר. אין משמעות הדבר שאם אתה מבוגר, פחות בכושר או פחות בריא הניתוח שלך בהכרח יסתיים בתוצאות מאכזבות. בנוסף, בנייה של שרירי החזה לפני ואחרי הניתוח תסייע להיווצרות חזה בעל קווי מתאר "זכריים" יותר.

 
כמו אצל גברים לא טרנסים, חזה מעוצב ושרירי דורש עבודה קשה. באופן כללי, לגברים יש חזה בשלל גדלים, מרקמים וצורות, ופטמות במיקומים, צורות וגבהים שונים. לכו לחוף הים בקיץ, התבוננו בבעלי חזה גברי וראו שהחזה של כל אחד מהם שונה ובעל מאפיינים משלו. צפייה בתמונות ניתוחים מגלה שהמגוון רחב ומשתנה בדמיון שלו לחזה של גברים לא טרנסים. גם לכם יהיה חזה עם מאפיינים משלו וחשוב להפנים את זה.
 
כמו בכל ניתוח פלסטי, גם במקרה הזה קשה לחזות את תוצאות הניתוח וההחלמה ממנו, מכיוון שהן מושפעות מגורמים רבים שלא ניתן למפות (גנטיקה, בריאות, מיומנות המנתח ועוד). קחו בחשבון שאתם עלולים להתמודד עם אבדן פטמות, אבדן תחושה בפטמות, אזורים רדומים, שטפי דם פנימיים בעקבות הניתוח, נפיחויות שעלול לקחת זמן רב עד שיעלמו (תקופה של חודשים), עור עודף, צלקות בולטות, מראה לא מושלם ועוד.
 
למרות כל זאת, רוב האנשים שבוחרים לעבור את הניתוח מרוצים ממנו, גם אם הוא לא מושלם. ניתן להתמודד עם תוצאות פחות ממושלמות באמצעות ניתוחי תיקון או על ידי קבלה של הגוף שלך כמו שהוא לאחר הניתוח. אנשים רבים מוצאים ששיער החזה מסתיר את הצלקות וגורם למראה טבעי יותר של החזה, ויש כאלו שמשתמשים בקעקועים על מנת להסוות צלקות.
 
עקב תקלה טכנית לא ניתן להציג את המשך הכתבה. עמכם הסליחה.
תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...