> 

ניתוח עליון FTM - בחירת מנתח/מנתחת

ניתוח בארץ או בחו"ל? על הסיבות האסתטיות, הרפואיות והכלכליות לבחירה בכל אחת מן האפשרויות, רשימת מנתחים חלקית ומחירי הניתוחים - חלק ג'

חלק ראשון: מאיפה מתחילים
חלק שני: סוגי הניתוחים

איפה עוברים ניתוח? בארץ או בחו"ל?

ישראלים רבים בוחרים לעבור את הניתוח בארץ, בין אם במסגרת הועדה בתל השומר ובין אם באופן פרטי. לניתוח בארץ יתרונות רבים, החל מהאפשרות להחלים בבית וליהנות מעזרת חברים או משפחה וכלה בחסכון הוצאות נסיעה ושהות. החיסרון העיקרי הוא המגוון המועט של מנתחים, אשר כל אחד מהם טרם צבר ניסיון רב בניתוחים מסוג זה. כמובן שחסרון זה נתון לשינוי עם הזמן. טרנסג'נדרים הפונים למנתחים ללא ניסיון בתחום ומעניינים אותם בלימוד הנושא, מקשרים אותם למנתחים בחו"ל ועם הזמן הניסיון והמגוון גדלים.

 
אחת הבעיות המרכזיות בניתוחים בארץ, היא שאין מאגר של תמונות מנותחים. זוהי קריאה לכל המנותחים להוסיף את המנתח שלהם בארץ ולהעלות את התמונות שלהם ל Transster.com.
 
אחרים בוחרים לעבור ניתוח מחוץ לגבולות הארץ. בחירה זו נובעת בראש ובראשונה מהרצון לעבור את הניתוח אצל מנתח בעל ניסיון רב בשיטה הנבחרת, אשר התמודד עם מבני גוף שונים ועם סיבוכים שונים. היכולת לבחור בכך תלויה ביכולת לממן את הנסיעה והשהות בנוסף לעלות הניתוח. מלבד ההוצאה הכספית, החסרונות המרכזיים הם המרחק מהבית, השהיה בארץ זרה, מציאת מלווה מהארץ או מימון אחות למספר ימים לפחות, הסיכון בהזדקקות לשירותי רפואה דחופה ללא ביטוח, וטיסה ארוכה ימים מועטים לאחר ניתוח בהרדמה מלאה. בשל משך הטיסה וההוצאות הכספיות, יש יתרון ברור לאירופה על פני ארה"ב, אולם מידע לגבי מנתחים באירופה פחות קל להשגה מאשר מידע לגבי מנתחים בארה"ב.
 
אם בכוונתך לעבור ניתוח בחו"ל, יתכן ותבחר במנתח שבחר בו ישראלי אחר. כך תוכל לקבל ממנו מידע לגבי המנתח והמסע כולו. על כן, אנו קוראים גם לישראלים שנותחו בחו"ל להעלות את תמונותיהם ל Transster.com ולציין כי הם מישראל, תוך מתן אפשרות ליצירת קשר.
 
ליווי לניתוח – למה? את מי?
הניתוח על פי רוב מבוצע בהרדמה מלאה. בימים הראשונים לאחר מכן הגוף תשוש, ולרוב נמצאים תחת השפעת משככי כאבים. המנוחה בימים אלה חשובה לצורך החלמה מלאה. בנוסף, רוב המנתחים בחו"ל מורים לפציינט לא לבצע תנועות מסוימות (כמו הרמת ידיים מעל הראש) ולא להרים או לדחוף משאות כבדים (למשל מזוודות) במשך מספר שבועות. בימים הראשונים לאחר הניתוח הכרחי שיהיה איתך מישהו שאתה יכול לסמוך עליו שיעזור לך בכל אשר תצטרך. יתכן שתזדקק לעזרה עם הלבוש או עם המקלחת. עם זאת, יש מי שהסתדרו ללא מלווה שהגיע איתם מהארץ. במידת הצורך התייעץ עם המנתח/ת.
 
מנתחים ומחירים
כאשר עוברים את הניתוח באופן פרטי ולא דרך תל השומר (שם הניתוח מבוצע ללא תשלום), מחירי הניתוחים משתנים בהתאם למנתח, לארץ בה מתבצע הניתוח ולהוצאות הנלוות. הסכום המשוער מתחיל ב- 10,000 ¤ ומסתיים אי שם בסביבות ה- 50,000 ¤, כאשר כוללים עלות טיסה, שהות, מלווה וכן הלאה. כאשר מבררים מחירים, יש לשים לב לתשלומים נפרדים שאולי נדרשים עבור חדר ניתוח, אשפוז והרדמה, מעבר לעלות הניתוח עצמו. בררו גם לגבי מחיר ניתוח תיקון או ניתוח המשך.
 
להלן רשימת חלקית ביותר של מנתחים. אנא עדכנו אותנו בפרטים חדשים או משתנים. המחירים המופיעים להלן הינם סדרי גודל, אין לראות בהם משום התחייבות או הבטחה.
 
עקב תקלה טכנית לא ניתן להציג את המשך הכתבה. עמכם הסליחה.
תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...