> 

ראש ישיבה: "לפורר את ההומופוביה"

הדו-שיח בין הקבוצה הדתית הגאה "חברותא" לרבנים מביא לקללות, אבל גם לקבלה. הרב בני פרל: "מי שגונב מתקבל יפה, ומי שמקיים יחסים הומוסקסואליים - לא"

נמשך הויכוח בעולם הדתי - אורתודוקסי על קבלת הומוסקסואליות: בעוד שיש רבנים הטוענים שהומוסקסואליות היא "נלוזה" ושלגייז אין מקום בעולם הבא, אחרים גורסים שיש "לפורר את ההומופוביה". אחד מהם הוא הרב בני פרל, ראש הישיבה התיכונית - אמנותית "בר אילן" בשדרות רוטשילד בתל אביב.

בתשובה למכתב ששלח לו עמית, עורך האתר של קבוצת ההומואים הדתיים חברותא, טען הרב פרל שצריך "לפורר את ההומופוביה". "כיום", כתב, "מי שחוטא בגזל, עושק, ניאוף, לשון הרע וכדומה - יכול להתקבל יפה בקהילה. דווקא קיום יחסים הומוסקסואליים נתפס כמחסום, בעוד שנושא זה אינו צריך להיות מעניינו של איש. מה שעושה אדם בחדריו אינו אמור לעניין את הקהילה". הוא הוסיף כי "דווקא הדיון הציבורי מאפשר לבנות את תחום הפרט ולקיים יחס נטול הומופוביה".

מכתבו של הרב פרל נשלח במסגרת סדרה של התכתבויות שניהל עמית עם רבנים שונים, במלאות שנה לעליית האתר לאוויר. ההתכתבויות מאפשרות הצצה לשיח הקיים בימים אלה בעולם הדתי - אורתודוקסי באשר להומווסקסואליות. ניתן ללמוד מהן כי בעוד יש רבנים שטוענים כי מדובר ב"נטיות הפוכות" שניתנות לריפוי, ויש לרפא אותן, אוזניהם של רבנים אחרים כרויות לגייז דתיים, בלי ניסיון להפוך את נטיותיהם ועם רצון להקשיב למצוקותיהם.

"הומו שמתגבר על האיסור - מגיע לו מקום של כבוד"

אחד הרבנים החשובים שהשיבו על המכתב הוא הרב אליעזר מלמד, ראש ישיבת "הר ברכה". במכתבו טען הרב מלמד שהומו ש"מתגבר על האיסור ונוהג על פי ההלכה, על אף הקושי -
מגיע לו מקום של כבוד על עמידתו בנסיון, והוא, בגבורתו, מקדש שם שמיים". הוא הוסיף כי "זה זמן שאני מודע לתופעה הכואבת של ההומואים בכלל ושל הדתיים שביניהם בפרט", וטען כי "יש לקבל את הייסורים באהבה".

לדבריו, "מי שיש לו מוגבלות בתחום אחד צריך למצוא את ייעודו בעולם באפיק אחר, ולמצוא את אושרו בתחומים שהוא נתברך בהם". הרב מלמד ציין כי היו גדולים בתורה שלא נשאו נשים, והיו ביניהם כאלה שנשאו נשים אולם לא הביאו ילדים בעולם.

לעניין השאלה האם הומו צריך להינשא לאישה, כתב הרב מלמד: "הומו שרוצה לשאת אישה כדי לקיים את המצווה, והוא יכול לעמוד בזה - עליו למצוא אישה שמוכנה לחיות איתו כמו שהוא, ואין להסתיר ממנה את נטייתו. ואם ימצא אישה שיש גם לה בעיה והם יסכימו להינשא כדי לזכות בילדים - עליהם לקבל על עצמם לא רק את הולדת הילדים, אלא גם לגדל אותם במסגרת משפחתית יציבה. ואם הוא חש שהוא לא מסוגל לחיות חיי אישות - הרי הוא בגדר אנוס ופטור מהמצווה".

"אנשי חברותא מחטיאים את הרבים"

לעומתם, בחר הרב ארל'ה אראל, ראש ישיבת שילה, לצאת נגד הקבוצה. "אתה וחבר מרעך", כתב, "ממשיכים בשיטתכם הנלוזה, מחטיאים את הרבים וגורמים נזק רב לעשרות נערים תמימים, הנמצאים במצוקה ויכולים לצאת ממנה, אם רק יעשו הצעדים הנכונים". הוא טען כי "כתוצאה מקיום גופים כגון 'חברותא' (שראוי לקרוא לו מיתותא...), הנערים הללו מעמיקים להיתקע במקום בו הם נמצאים, מאמללים את עצמם ובני משפחתם וממשיכים לחיות חיי חטא חמורים ואיומים".

#בוקסה1#הרב אראל קרא לחברי הקבוצה: "הפסיקו להזיק ולקלקל", ולעמית עצמו כתב: "כבר דיברנו על זה, וצר לי שלא שבת בתשובה ואתה ממשיך להחטיא את הרבים. כידוע, המחטיא את הרבים - אין לו חלק לעולם הבא".

לדבריו, הוא יעשה "ככל שידי משגת כדי להילחם בכל כוחי בגוף הרע הזה (חברותא), המכיל אנשים רעים שפוגעים בנערים תמימים ומסיתים אותם לחיי טומאה. בעזרת ה', אצליח לקרוע מעליכם את מסיכת השקר שאתם מציגים בתמימות לרבנים שאינם מבינים במה המדובר, ועל ידי זה מושכים אותם אליכם בכחש ובכזב".

עקב תקלה טכנית לא ניתן להציג את המשך הכתבה. עמכם הסליחה.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...