עוד בחדשות ודעות
 >  > 

באיזה גיל מותר להתחיל?

באיזו מדינה גייז יכולים לעשות סקס מוקדם יותר מסטרייטים ואיפה מותר לקיים יחסים כבר בגיל 12? לידיעת החשודים ב"פרשת הפדופילים"

הפרשה האחרונה, שבה חשודים מספר גברים באונס קטין כשהיה בין הגילאים 13-15, עוררה בקהילה דיון בשאלת גיל ההסכמה לקיום יחסי מין בישראל (16). חלק טוענים שמדובר בגיל שרירותי, ושמה ההבדל בין סקס עם בן 16 ויום לקיום יחסי מין עם בן 16 פחות יום. אחרים סבורים שהמחוקק נהג באופן סביר לחלוטין כשקבע את גיל זה ככזה שממנו ניתן לקיים יחסי מין.

 
הסעיפים הרלוונטיים בחוק העונשין הישראלי הם 345-347. לפי החוק, מי שעושה מעשה סדום " באדם שמלאו לו ארבע עשרה שנים וטרם מלאו לו שש עשרה שנים, או העושה מעשה סדום באדם שמלאו לו שש עשרה שנים וטרם מלאו לו שמונה עשרה שנים, תוך ניצול יחסי תלות, מרות, חינוך או השגחה, דינו - מאסר חמש שנים". החוק מגדיר מעשה סדום כ"החדרת איבר מאברי הגוף או חפץ לפי הטבעת של אדם או החדרת איבר מין לפיו של אדם". המעשה נחשב אונס אם הוא נעשה שלא בהסכמה; בהסכמה שהושגה במרמה; תוך ניצול מצב שאינו מאפשר לתת הסכמה חופשית; אם האדם בו נעשה מעשה האונס הוא לוקה בשכלו או חולה נפש; או אם טרם מלאו לו ארבעה עשרה שנים, אפילו אם הוא הסכים למעשה.
 
כמובן שיש שוני בין גילאי ההסכמה במקומות שונים בעולם. החוק הישראלי נחשב למתקדם בנושא. כך, למשל, בישראל בוטלה ההפליה בגיל המותר לקיום יחסי מין בין גייז לסטרייטים. אם עד שנת 2000 הגיל החוקי לסקס הומוסקסואלי בישראל היה 18, כעת גיל ההסכמה במדינה שווה לכולם. לעומת זאת, במדינות אחרות – ההפליה הזאת עדיין קיימת. כולל בכמה מדינות שמחשיבות את עצמן נאורות וליבראליות.
 
כך, למשל, במדינת קווינסלנד שבאוסטרליה אסור לקיים יחסי מין אנאליים עד גיל 18. יחסים וגינאליים ניתן להתחיל לקיים כבר בגיל 16. במושבות הבריטיות גוראנסי (שליד חופי נורמנדי) וגיברלטר, גיל ההסכמה להומואים הוא 18, בעוד שלסטרייטים וללסביות הוא 16. בקנדה, שבה נישואי גייז מותרים, גיל ההסכמה למין אנאלי שונה בין זוגות נשואים לאלה שלא: זוגות שהתחתנו יכולים לקיים יחסי מין אם אחד מהם, או שניהם, מעל גיל 16. גיל ההסכמה לכל האחרים הוא 18.
 
בן 13 שגר בספרד? אתה יכול לקיים יחסי מין
יש מדינות שמתירות סקס כבר בגיל צעיר מאוד. כך, למשל, בספרד יכול הומו צעיר (וגם לסבית, בי וסטרייט/ית) בן 13 לקיים יחסי מין עם גבר מבוגר. המצב דומה גם בדרום קוריאה, בבורקינה פאסו ובמקרים מסוימים גם בארגנטינה. ביפן אמנם גיל ההסכמה הכלל ארצי הוא 13, אבל במספר מחוזות במדינה הגבילו אותו ל-18. בפיליפינים ניתן לקיים יחסי מין עם נער בן 12, אלא אם הוא מרוויח תמורת זה כסף או דבר מה אחר כלשהו. בזימבבווה, לסביות וסטרייטים יכולים להזדווג על פי החוק, במקרים מסוימים, כבר מגיל 12. יחסים הומואיים אסורים שם לחלוטין.
 
מדינות רבות מתירות קיום יחסי מין מגיל 14. ביניהן ניתן למצוא את אלבניה, בולגריה, סין, קולומביה, קרואטיה, אקוודור, אסטוניה, הונדורס, הונגריה, איטליה, ליכטנשטיין, ליטא, מולדובה, מונטנגרו, פרו, פורטו ריקו וסרביה. בצרפת, בדנמרק ובצ'כיה מותר לך לקיים יחסים אם את/ה בן / בת 15.
 
אזרח אמריקני שיוצא לחוץ לארץ אינו יכול, לפי החוק הפדראלי, לקיים יחסי מין במקום שבו הוא נמצא עם מי שטרם מלאו לו 16 שנים, גם אם החוק המקומי מתיר זאת. עם זאת, אם יש פער של פחות מ-4 שנים בין הקטינים, הם יכולים לקיים יחסים. גם אם אחד מהם הוא בן 16 והשני – בן 12 וחודשיים, למשל.
 
עקב תקלה טכנית לא ניתן להציג את המשך הכתבה. עמכם הסליחה.
תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2017 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...