עוד בתרבות ובידור
 >  > 

שמחת "בית השואבה"

עדי קייזרמן, אחת ממנהלות "המינרווה", פותחת בר חדש לגייז היכן שהיה ה"מינרווה". לדבריה, "כל מי שירצה לשמוח - יוכל לבוא ולקבל אצלנו מצב רוח טוב"

פחות משנה אחרי שנסגר, ה"מינרווה" עומד לקום לתחייה. נכון, לא באותו שם (בין היתר בגלל ענייני זכויות יוצרים), אבל באותו מיקום ועם אווירה דומה. עדי קייזרמן תפתח בקרוב במקום המיתולוגי את "בית השואבה". המקום יהיה אמנם עם אוריינטציה לסבית, אבל קייזרמן מבטיחה כי הוא יהיה ידידותי גם לאחרים, ואף מגדירה אותו "בר הומו-לסבי".

לדבריה, "אי אפשר לקחת מהמקום את היותו בר לסבי, אבל הכוונה שלי היא לעשות בר לקהילה, וגם סטרייטים שמרגישים חלק ממנה מוזמנים לבוא וליהנות". היא אמרה כי תהיה למקום אוריינטציה נשית, "כי אני בעלת המקום ואני אישה, אבל לא נגביל כניסה של הומואים ושל בנים אחרים".

קייזרמן מנהלת את המקום ביחד עם שמוליק גולדשטיין, מנהל הבר במועדון "הבלוק" ולשעבר ברמן במינרווה. בשלב הראשון, לא יהיו במקום ליינים מוגדרים להומואים ולסביות, אולם יהיו DJ'S שיקבלו ערבים קבועים – תמי ביברינג ועידן גבריאל. את ביברינג מגדירה קייזרמן "יקירת הקהילה" וגבריאל הוא, לדבריה, "יקיר המינרווה". קייזרמן הוסיפה כי היא מניחה ש"בימים שיש ליינים של הומואים – פחות הומואים יבואו אלינו, ולהפך".

"אנשים יבדקו מה השתנה מהמינרווה" 
השם ניתן ל"בית השואבה" הן עקב מיקומו (סמטת בית השואבה פינת רחוב אלנבי בתל אביב) והן בגלל הפסוק המפורסם "מי שלא ראה שמחת בית השואבה מהי – לא ראה שמחה מימיו". "בשנה וחצי שבה ניהלתי את המינרווה הייתה אווירה של שמחה וכיף", אמרה קייזרמן. "כל מי שרצה לשמוח - יכול היה לבוא ולקבל מצב רוח טוב. זה מה שעשיתי אז וזה מה שאעשה במקום החדש".

היא מניחה שבהתחלה, יבואו אנשים ל"בית השואבה" כדי לנסות את המקום ו"לבדוק מה השתנה מימי המינרווה. התפקיד שלי הוא לגרום להם לחזור".

איך תעשי את זה?
"אתה לא יודע איך תינוק ייראה עד שהוא נולד. אני לא יודעת להגיד לך למה הם ירצו לחזור, אבל אני יודעת שההתנהלות שלי גורמת לאנשים להרגיש בנוח ולחוש שהמקום הוא בית שלהם. כל אחד רוצה לחזור הביתה".

המקום החדש ייצור תחרות עם האוויטה...
"לא נכון. אני לא מתחרה אתם. מה גם שבאוויטה יש אוכל וקפה, מה שלא יהיה בבית השואבה. אנחנו נהיה בר באופן מובהק, על כל הנגזרות של זה".

קייזרמן צפויה לפתוח את "בית השואבה" בעוד כשבועיים, אלא אם כן השיפוצים שנערכים במקום יעכבו זאת. המקום יהיה פתוח בכל יום מ-17:00, "כי באמצע השבוע – אנשים רוצים לחזור הביתה מוקדם".

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...