> 

מדריך: ניתוח עליון - FTM

המדריך לניתוח בנייה מחדש של החזה אצל טרנסג'נדרים המצויים על הספקטרום הגברי. על ההחלטה לעבור ניתוח זה וכמה טיפים ראשונים ללימוד הנושא - חלק א'

במדריך זה נסקור את הנושאים העיקריים הקשורים בניתוח לבנייה מחדש של החזה, החל בקבלת ההחלטה לעבור ניתוח וכלה בשנים שאחריו. מטרתו העיקרית של מדריך זה היא להביא את המידע בעברית ולקשר מונחים בעברית למונחים באנגלית, כדי להקל על המשך המחקר האישי של כל אחד ולשתף את הכלל בניסיונם של אחרים.


אם יש לכם הערות, תוספות או שאלות, אנא פנו אלינו ונעדכן את המדריך בהתאם.
 ההחלטה לעבור ניתוח לבנייה מחדש של החזה:
אנשים טרנסג'נדרים רבים המצויים על הספקטרום הגברי מעוניינים לעבור את הניתוח לבנייה מחדש של החזה (להלן ניתוח עליון), על מנת להסיר מעצמם איברים "נשיים" המשויכים ל"סממני מין משניים נקביים" במובהק. המטרה היא ליצור מראה "גברי", המשויך ל"סממני מין משניים זכריים”, או מראה שאינו משויך לאחד משני המינים. התיאורים מופיעים במרכאות משום שמגדר הוא תוצר חברתי והמאפיינים שלו הם תלויי תרבות, וכך גם החלוקה למין במידה מסוימת.
 
אין דרך אחת להחליט אם הניתוח העליון נכון עבורך או לא. כמו בכל החלטה משמעותית בחיים, נורמלי לחלוטין לחוות ספקות, חששות וחרדות לגבי הניתוח וחשוב להתייחס אליהן ולא להתעלם מהן. אפשר לעבד את זה מול מטפל/ת או מול בני/ות זוג וחברים/ות ואפשר לחכות לאיזושהי “הארה” פנימית שתבהיר מעבר לכל ספק שזה הדבר הנכון עבורך. כל אחד ודרכו שלו. זה שיש לך ספקות או חששות לא אומר בהכרח שאתה לא מוכן לעבור את הניתוח, אבל חשוב שתבין אם זה משהו שאתה בטוח בו או לא.
 
אם אתה רק מתחיל לחקור את זהותך המגדרית, אולי כדאי לחכות עם ההחלטה לעבור ניתוח. אמנם אפשר לעבור ניתוח עליון ועדיין לחיות באיזה מגדר שרוצים, אבל זו בכל זאת פרוצדורה כירורגית שנחשבת לבלתי הפיכה. ישנן דרכים המאפשרות חיים חלקיים או מלאים במגדר גברי ללא ניתוח, כמו האפשרות להשטיח את החזה או לשנות תספורת, לשון דיבור, הליכה וכדומה. כדאי להתנסות ולבדוק לפני שמחליטים.
 
מומלץ לאגור כמה שיותר ידע על סוגי הניתוחים, המנתחים השונים, העלויות הכרוכות בכך, ההכנות שיש לעשות, הסיכונים והסיבוכים שעלולים להתרחש, כדי לקבל תמונה מקיפה וברורה של הניתוח וכל מה שקשור בו. מלבד הרצון בניתוח, חשוב לזכור שיש עוד מרכיבים בהחלטה שקשורים לכסף, מוכנות בריאותית ונפשית, התמודדות עם הסובבים אותנו ועוד.
 
עבור חלקנו, הניתוח העליון הוא הניתוח היחיד שנעבור, והוא מסמל עבורנו את המעבר לגוף שנחשב ונראה זכרי. חשוב מאוד להבין שמדובר בניתוח פלסטי שתוצאותיו עלולות להיות שונות מאלו שדמיינת. יתכן שלאחר הניתוח תמשיך להתמודד עם בעיות בדימוי גוף, בעיות במיניות, בעיות אישיות אחרות וכן הלאה. ייתכן שזה ישפר לאין ערוך את איכות חייך, אבל זו לא תרופת קסם.
 
אין כמראה עיניים
חלק חשוב מההכנה לניתוח ומתהליך בחירת השיטה והמנתח, הוא למידה של תוצאות ניתוחים של אחרים. למידה והכרה של התוצאות השונות המתקבלות בסוגי הניתוחים השונים, על ידי מנתחים שונים ועבור אנשים שונים, יכולה לעזור בבחירת השיטה והמנתח המתאימים לך ביותר. בנוסף, תוכל להבין מהו המראה שאליו אתה שואף ולהציג את ציפיותיך למנתח. לצורך נקודה אחרונה זו, יעזור מאד גם להסתכל בתמונות של גברים שנולדו עם חזה זכרי.
 
אחד האתרים הפופולאריים לתמונות של ניתוחים של גברים טרנסג'נדרים הוא www.transster.com ובו מועלות מאות תמונות המקוטלגות לפי סוג הניתוח, שם המנתח, מקום ומועד הניתוח. כל משתמש המעלה את תמונותיו מוסיף מספר מילים ויכול לעדכן את התמונות לאורך ההחלמה. (ההרשמה בקישור קצרה ובחינם)
 
תמונות נוספות אפשר למצוא גם בקבוצות דיון כדוגמת הקבוצה לניתוחי FTM
תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...