עוד בחדשות ודעות
 >  > 

ביהמ"ש: אסירות לסביות יוכלו להתייחד

זוג לסביות טענו כי שירות בתי הסוהר מפלה אותן לרעה. בית המשפט קבע כי זכותן של בנות הזוג להתייחד בכלא, כמו כל זוג אחר

בית המשפט המחוזי בתל אביב קבע לאחרונה כי זוג אסירות לסביות יוכלו להתייחד בין כתלי הכלא. עם זאת, הוא דחה את בקשתן להיות באותו תא. השופטת כתבה בפסק הדין כי זכות זו לא ניתנת גם לבני זוג הטרוסקסואלים.

"ידיעות אחרונות" דיווח כי אנג'ל שלגין, בת 25, נדונה למאסר עולם לאחר שהורשעה ברצח קשישה חיפאית בת 84. בכלא היא הכירה את מרינה קמינסקי, בת 24, שנדונה לפני חמש שנים לעונש של 15 שנות מאסר, לאחר שסייעה ברצח קשישה בת 79 מרמלה.

לאחר ששירות בתי הסוהר מנע מהן את זכות ההתייחדות, לטענתן עקב יחס שלילי לבני זוג מאותו המין, פנו השתיים לבית המשפט בבקשה כי יאשר להן זכות זו. שירות בתי הסוהר הגיב כי הן לא הגישו בקשה רשמית להתייחדות, וכי שהותן באותו תא תפגע באסירות אחרות ובסוהרים שייחשפו ל"התנהגותן החושפנית".

השופטת יהודית שיצר קבעה כי הן יוכלו להתייחד, לאחר שיגישו תצהיר חתום ומאושר, אולם לא יוכלו להיות באותו תא. היא כתבה בפסק הדין כי "פקודת שירות בתי הסוהר לא עורכת הבחנה בין מינם של בני הזוג", ועל כן - היא תקפה גם לגבי זוגות חד-מיניים.

עתירה זו אינה הראשונה מסוגה שמגישים בני זוג מאותו המין. ביולי האחרון עתר אסיר לבג"ץ בבקשה שיתנו לו להתייחד עם בן זוגו בין כתלי הכלא. בנובמבר 2003 מנע שירות בתי הסוהר מזוג לסביות לקיים טקס נישואים, משום שרצו לעשות אותו עם רב קונסרבטיבי ולא עם רב אורתודוקסי (שממילא לא היה מקיים טקס נישואים גאה). במאי אותה שנה פיטר השירות שתי מורות שעבדו בכלא באר שבע, לאחר שנתפסו מקיימות יחסי מין בין כתלי בית הסוהר. השתיים טענו בתגובה כי הסוהר שתפס אותן הטריד אותן מינית.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2019 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...