עוד בתרבות ובידור
 >  > 

21 מצטיינים על במה אחת

תומר היימן, רונה קינן ו-19 אומנים נוספים ישתתפו בסוף שבוע שהכנסותיו ייתרמו לפרויקט איתור וטיפוח אומנים צעירים מהפריפריה

הזמרת רונה קינן ואיש הקולנוע תומר היימן ("תומר והשרוטים", "בובות נייר") יהיו שניים מהאומנים שיטלו חלק באירוע יחיד מסוגו, שיתקיים היום (ה') ומחר בבית ציוני אמריקה בתל אביב, שבו ישתפו פעולה 21 אומנים מתחומים שונים. בין האומנים האחרים שישתתפו באירוע ניתן למצוא את אתגר קרת, דין דין אביב, המלחין והמנצח גיל שוחט ואחרים.

האירוע מאורגן על ידי הקרן למצוינות בתרבות, וכל ההכנסות ממנו יופנו לפרויקט "מצוינות בקהילה", שמטרתו איתור וטיפוח אומנים צעירים מהפריפריה.

היימן אף מביים את הערב הראשון של האירוע, שבו ישתפו פעולה חלק מהאומנים. ביום השני, מחר, יתקיימו מפגשים על מקורות ההשראה, תהליך היצירה ומאחורי הקלעים של האומנות, בהשתתפותם של האומנים הפלסטיים יהודית סספורטס וגל ויינשטיין, המאיירת וסופרת הקומיקס רותו מודן, המעצב עדי שטרן והקולנוענים תומר היימן ודויד אופק.

המייסדת והמנכ"ל של הקרן, רחל מראני, אמרה כי האירוע הוא "צעד נוסף של הקרן להגדלת המצוינות של כולנו בארץ. זוהי התגייסות יוצאת דופן של כל האומנים, שחלקם מגיעים לאירוע במיוחד מחוץ לארץ, וכולם מופיעים בהתנדבות".

תומר היימן הוא אחד הבמאים הבולטים בארץ בשנים האחרונות של סרטי תעודה. בין הסרטים שהוא ביים נייתן למצוא את "תומר והשרוטים" - סרט על חייהם של קבוצת ילדים מאזור שהוא מדריך, ועל קבלתם את היותו של הימן הומוסקסואל; "בובות נייר", שמספר על חבורת עובדים זרים מהפיליפינים, שבערבים מופיעים כחבורת מלכות דראג בשם זה; "אביב" - סרט על אביב גפן; ו"גשר על הוואדי" - סרט שעשה ביחד עם אחיו, ברק, ומספר על בית הספר היהודי - ערבי הראשון בארץ שנפתח ביישוב ערבי (כפר קרע). בשנת 2006 הצטרף היימן לרשימת נבחרי הקולנוע של הקרן למצוינות בתרבות.

כרטיסים למופע הערב יעלו החל מ-100 שקלים, ולמפגשי האומנים מחר - 40 שקלים.

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...