עוד בחדשות ודעות
 >  > 

בדיכאון? אולי כי ההורים לא מקבלים

ניסיתם להתאבד, אתם לוקחים סמים או סובלים מדיכאון? מחקר חדש טוען שייתכן שזה מפני שיצאתם מהארון וקיבלתם תגובה שלילית מההורים

מחקר חדש שפורסם בארצות הברית מגלה כי תגובה שלילית של הורים על יציאה מהארון של בנם / בתם גורמת לבעיות נפשיות אצלו/ה כשהוא הופך למבוגר. לפי המחקר, קיים סיכוי גבוה פי 8 לניסיונות התאבדות, פי 6 לדיכאון או פי 3 שימוש בסמים בקרב בני נוער שהוריהם הגיבו בצורה לא טובה על היותם הומוסקסואלים או לסביות.

המחקר נערך על ידי אוניברסיטת סן פרנסיסקו. קייטלין ריאן, עובדת סוציאלית שעובדת בשיתוף פעולה עם האוניברסיטה, אמרה כי "הורים אוהבים את ילדיהם ורוצים את הטוב ביותר עבורם. נראה כי חלק מההתנהגויות (תגובות של ההורים ליציאה מהארון של ילדיהם - GoGay) שמות את בני הנוער בסיכון מאוד גבוה בעוד אחרות גורמות להם לרווחה".

לדבריה, אחד הממצאים מגלה כי איסור על בן הנוער להיפגש עם גייז אחרים כמוהו כשימוש באלימות, פיזית או מילולית, מצד ההורים כלפיו. לעומת זאת, ריאן טענה כי הורים המגיבים לעובדת היות ילדם בעל נטייה מינית לא הטרוסקסואלית בחיוב יכולה לשפר את בריאותו הנפשית בצורה דרמטית.

ריאן מביאה כדוגמה את סיפורה של אם שלאחר שבתה יצאה מהארון הכריחה אותה להיפגש עם נער ושלחה אותה לגור אצל סבתה. לאחר ששמעה על הקשר בין גישתם של ההורים לנטיות המיניות של ילדיהם לבין התאבדות, היא הפסיקה לנסות לשדך אותה לאותו נער ובמקום זאת - החלה להתעניין בבת הזוג של בתה.

מחקרים: הומואים מנסים להתאבד יותר
המחקר נערך בקרב 53 משפחות שיש בהן בני נוער גייז, ושאלו אותן לגבי 106 התנהגויות. אלה חולקו להתנהגויות ה"מקבלות" או "לא מקבלות" את היציאה מהארון של הבן / הבת. לאחר מכן רואיינו 224 גייז לטינים ולבנים בגילאים 21-25. החוקרים עימתו את התוצאות עם ההיסטוריה של הנחקר - האם הוא ניסה ניסה להתאבד, סבל מדיכאון עמוק, מהטרדות או קיים מין לא מוגן. בכל מקום שבו הייתה התשובה חיובית, בחנו החוקרים האם התנהגות זו עלתה או לא.

מחקרים שנערכו בעבר הראו שהנטייה להתאבדות בקרב בני נוער גייז גדולה פי 3 מאשר אצל אלה הסטרייטים. מחקר אחר גילה כי גייז, באופן כללי (לא רק על בני נוער), חושבים על התאבדות פי 3. חוקרים אף גילו כי מספר ניסיונות ההתאבדות של גברים הומוסקסואלים גבוה פי 4 מאלה של הסטרייטים (12% לעומת 2.5-3%). לעומת זאת, לפני שנים אחדות נערך מחקר שהראה על אחוז גבוה מעט יותר של בני נוער מהקהילה שהתאבדו, לעומת אלה שאינם מהקהילה.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...