עוד בלייפסטייל ובריאות
 >  > 

"להביא כבוד לספורט הישראלי הגאה"

עיריית ת"א מתחילה לארגן את המשלחת הישראלית ל-OutGames, שיתקיימו בקופנהאגן. חבר המועצה, יניב ויצמן, אומר שהמטרה היא "לא להביך את עצמנו"

המרכז הגאה בתל אביב מחפש בימים אלה אחר ספורטאים מענפים שונים כדי לבנות נבחרת שתייצג את ישראל באולימפיאדה הגאה - ה-Outgames, שתתקיים בקיץ בקופנהאגן. חבר מועצת העירייה, יניב ויצמן, מתכנן כי המשלחת תצא במסגרת חגיגות ה-100 לתל אביב, שצפויות להתחיל בקרוב. חלק מכך הוא הקמת "במת כבוד" לתל אביב במסגרת המשחקים. ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, אף צפוי לנאום במהלכם.

לדבריו, "יש לנו שתי מטרות: האחת היא סימבולית - עצם קיומה של המשלחת. המטרה השנייה היא להביא כבוד בתחום הספורט ולא להביך את עצמנו. לכן, צריך לגייס כבר עכשיו אנשים שיהיו חלק מהנבחרת, כדי שיהיו הכי מוכנים בזמן".
 
משלחת ישראל למשחקים אף תמומן חלקית על ידי עיריית תל אביב, אם כי עדיין לא ברור כמה כסף תקצה העירייה לצורך כך. ויצמן אף צופה כי האימונים לקראת התחרויות יתקיימו במתקני ספורט של העירייה.

למה אתם יוצאים עם זה עכשיו, ולא אחרי שהתקציב מאושר?
"כי אנחנו מאמינים שאפשר לעשות את שני הדברים במקביל. חוץ מזה, אסור לשכוח שהאירועים האלה הם חלק מתוכנית העבודה של העירייה, של מנהלת ה-100".

בשבועות האחרונים כבר פנו למרכז מספר ספורטאים בתחומי הריקודים הסלוניים, הכדורעף והכדורגל. יצוין כי נבחרת כדורעף גאה משחקת בליגה הישראלית בתחום. נכון לעכשיו, נעשה הגיוס בכל ענפי הספורט, אולם בשלבים מאוחרים יותר בהתגבשות הנבחרת יוחלט באילו ענפים ישראל תשתתף ובאילו לא.

יכול להיות שספורטאי ירצה להשתתף במשלחת ותגידו לו: 'לא, תודה רבה?'"
"אם זה ספורט קבוצתי, ולא תתקבץ נבחרת בתחום שלו - זה יקרה. בספורט יחידני אין סיכוי לכך".

המשחקים הגאים - ה-OutGames - יתקיימו בין 25/07-02/08 בקופנהאגן, בירת דנמרק. ספורטאים מהקהילה, חובבנים ומקצוענים כאחד, שרוצים להשתתף לתחרויות מוזמנים לפנות למרכז הגאה.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2017 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...