> 

הארד קור

גדעון הירש היה לוחם "הארד קור", אמיתי. גם הרווי מילק. הראשון התאבד, השני נרצח. ואנחנו? מנסים בכל הכוח להביא לעולם שיוויוני יותר. הכל קשור בהכל - גם הנישואים ואובמה

בעצב רב קראתי את הידיעה על התאבדותו של ד"ר גדעון הירש. הכרתי אותו באופן שטחי למדי. דיברנו בטלפון כמה פעמים, והוא העביר חוג בית של "עלה ירוק" בביתנו בתל-אביב, על מריחואנה רפואית. הוא הופיע אצלנו במעיל עור, עם זקן תיש ג'ינג'י, כריזמטי ומרתק. "הארד קור", אמרה עליו מימי זוגתי. הארד קור: לא מתפשר, הולך עד הסוף, נאמן לאמת שלו. הוא הזכיר לה אנשים שהיו פעילים איתה באקט-אפ, בסן-פרנסיסקו של שנות התשעים.

אקט-אפ היה הארגון שהוציא את הקווירים לרחובות במאבק למען אנשים עם איידס, לפני הקוקטייל. זה מה שהליכה ללוויה כל חודש, כל שבוע, עשתה לה אז. כשחברים שלך נופלים כמו זבובים, הכאב והזעם יוצאים החוצה, הופכים לכוח פוליטי. השיר We are gentle angry people שאותו שרנו בעצרת נגד הצעה 8, נכתב אחרי הירצחו של הארווי מילק, והושר רבות בעצרות של אקט אפ, נגד האיידס. תיקון טעות: לא נגד האיידס. נגד אייידס שמים קונדום. ההפגנות היו נגד המדיניות האדישה והפושעת של ממשל רייגן, נגד האנשים שניהלו אותה.

גיל חובב, נדמה לי, היה זה שכתב פעם, שאילו היה צדק בעולם, רונלד רייגן היה צריך למות עם פצעים של קפושי סרקומה על הפרצוף. גדעון הירש היה שם. זה כנראה מה שעימות עם הומופוביה ברמה כזאת עושה לבני אדם. הארד קור.

אולי זו לא הייתה התאבדות. אני מנסה למצוא נחמה במחשבה הזאת, ולא מצליחה. נהרג כאן לוחם הארד קור, למען אנשים עם איידס, למען חברה צודקת יותר, ודבר לא יחזיר אותו אלינו.

אכזבה ראשונה
דיק וורן הוא הכומר האוונגליסטי שנבחר בידי אובמה לשאת את התפילה בטקס המינוי שלו. יש שמתרגמים את המלה המשמשת לטקס המינוי לנשיא (inauguration) כ"הכתרה". צר לי אם בתרגום שלי אובד חלק מההילה האגדית שמתלווה למלה הנ"ל, אבל בעיניי נשיא אינו יותר מנבחר ציבור, משרת ציבור. אמנם משרת הציבור החזק ביותר בעולמנו, מן הסתם, אבל עדיין, איש שמתוקף תפקידו אמור לשרת את בוחריו: לא את אלוהים, לא את האינטרסים הפרטיים שלו, לא את האינטרסים של קבוצה ספציפית. הוא מחויב לדמוקרטיה.

הנשיא הנבחר הזה, התקווה השחורה הגדולה, בחר מטיף גזען הטרוסקסיסט לשאת תפילה בטקס מינויו לנשיא. לא ברור לי כל כך למה צריך לשאת תפילה בטקס מינויו של נבחר ציבור, ועוד במדינה שמתגאה בהפרדה בין דת למדינה. על אחת כמה וכמה, כשהבחירה היא גזען שמשווה אותנו לבועלי חיות ומתעללים מסוגים אחרים. לא זו בלבד שהוא לא מאמין בזכותנו להינשא, הוא לא מאמין בזכותנו להתקיים מחוץ לארון.

אלה מאיתנו שמסרבים להיעלב, אומרים שהוא חביב ביותר, כמו ;NR=1" target="_blank">שאפשר לראות בראיון עם אן קרי. הוא לא מסוג המטיפים שמאיימים עלינו באש הגיהינום. לא מטיף טלוויזיוני, לא מחזיר בתשובה עושה ניסים, אלא מישהו שנראה כמו השכן ממול. מישהו שאומר שהוא לא שונא גייז, כמה מחבריו הטובים ביותר הם כאלה. היי, הכנסייה שלו אפילו פועלת למען חולי איידס באפריקה. אובמה, בטקטיקה שאף פעם לא הצליחה בישראל (הוא יכול לשאול את הנשיא שלנו, פרס, שתמיד התחנף לימין ולדתיים, אם יצא לו פעם משהו מזה), מנסה להיות ";NR=1" target="_blank">הנשיא של כוווו- לם".

אני תוהה למה נשיא שנבחר ברוב גורף כזה של קולות, עדיין מתרפס בפני יריביו. ולמה זה תמיד על חשבוננו? אם הוא רוצה לכלול את כולם, למה לא להביא גזען לבן? למה להסתפק בגזענים ההטרוסקסיטיים? מה, הגזענים הלבנים והנאו-נאצים הם לא חלק מאמריקה? בוודאי, הם אזרחים כמו כולם. בטח, חלק מהם אפילו אנשים נחמדים. אני בטוחה שלא כולם אונסים את נשותיהם ומכריחים אותן לציית להם (וורן, בין השאר, דיבר על כך שנשים צריכות לציית לבעליהן). יכול להיות שחלק מהם אפילו גייז!

אולי אובמה לא מבין מהי דמוקרטיה, כזו שנמצאת בשם המפלגה שלו. אולי הוא לא קולט שדמוקרטיה משמעה מחויבות לערכים של שוויון וזכויות אדם, לא להיסחפות אחרי הזרם הקולני והצעקני ביותר. הוא כבר אכזב, ותקופת הנשיאות הרשמית שלו עוד לא החלה אפילו. אם יבטל את "לא נשאל, אל תספר" בצבא, אם יתמוך בשלב מסוים בנישואים חד מיניים ברמה הפדראלית, אני אסלח לו, בטח. אבל בשביל זה הוא צריך להבין מה משמעות השוויון. יש לו הרבה מה ללמוד, לנשיא הנבחר החדש הזה. כנראה שגם הוא חושב שנישואין-שמישואין, זה עוד סתם אישיו.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...