עוד בחדשות ודעות
 >  > 

היכונו לביאת השירותרום הוורוד

העתיד הכלכלי לא ברור, התקציבים מפסיקים לזרום ובכמה מארגוני הקהילה נערכים לגיוס כספים ותרומות מהציבור. האמצעים: מופעים, ערבי התרמה ומנכ"ל אחד על דראג

המשבר הכלכלי הגיע גם לארגוני הקהילה: לאחר הדיווחים על המצב הכלכלי הקשה של הבית הפתוח בירושלים, עורך הארגון אירוע התרמה מיוחד, ביוזמתם של מספר צעירים המשתתפים בקבוצת הנוער של הארגון. גם בפסטיבל הקולנוע הגאה מבקשים מהציבור הגאה לתרום כספים - וזאת כדי שיוכלו לגייס סרטים איכותיים לקראת הפסטיבל בחודש יוני הקרוב, ואילו בארגון תהל"ה חוגגים את פתיחת שנת הפעילות בערב הוקרה ותרומה חגיגי.

בבית הפתוח הסבירו את המצב הכלכלי בארגון כפועל יוצא של המשבר העולמי הנוכחי והירידה הדראסטית בשער הדולר, שאירעה ב-2007. כן מציינים בארגון כי פחות ופחות תרומות מגיעות לארגון מחוץ לארץ, ובעקבות צמצום מקור ההכנסות ערכו שם קיצוץ רחב בתקציב. עובד אחד פוטר, שכרם של העובדים האחרים קוצץ ב-50% בממוצע, ואחד מהם אף העדיף להתפטר, לאחר שמשכורתו קוצצה ב-80%.

 
לאחרונה התקיים מפגש שבו נקראו חברי הבית הפתוח לעשות להצלתו ככל יכולתם. בתגובה, החליטו חברי קבוצת הנוער של הארגון לקיים את ערב ההתרמה. "אנחנו מאוד שמחים על היוזמה", אמר יוני אורנים, אחד ממדריכי הקבוצה. "הבית יקר לנו, ואנחנו שמחים שהוא יקר גם לבני הנוער".
 
"תוכנית הנוער והצעירים של הבית הפתוח מאוד משמעותית עבור בני הנוער", הוסיף. לדבריו, "קבוצת הנוער נועדה לספק מסגרת חברתית, באווירה של מרחב מוגן. יש שם מקום לצמיחה ולביסוס הזהות המינית והמגדרית של בני הנוער".
 
אורנים טען כי הפידבקים שמקבלים המדריכים מחניכי הקבוצה מאוד חיוביים. "הבית הפתוח הוא נדבך מאוד מרכזי בחיים שלהם וגם שלנו, המדריכים. אחד הנושאים שעולים בקבוצה הוא יציאה מהארון, ואנחנו מנסים לתת לבני הנוער כלים בתהליך ההתבגרות שלהם. אחד מהם הוא ליווי בתהליך היציאה מהארון, למי שבוחר לעבור אותו". הוא אמר שחלק מהחניכים אף סיפרו לחברי הקבוצה כי בעקבות הפעילות וההדרכה שעברו בקבוצה, היציאה מהארון בפני ההורים הייתה הרבה יותר קלה עבורם.
 
אירוע ההתרמה יתקיים ביום חמישי הקרוב ב-19:00 במשכנו של הבית הפתוח, ברחוב הסורג 2 בירושלים. האירוע יכלול ארוחת ערב שמכינים בני הנוער ("עם פסטות וסושי", כך אורנים) ומופעי דראג של גלינה פור דה ברה וג'יימס בונדג', שגם ינחו. כרטיס לערב יעלה 20 שקלים (מי שרוצה מוזמן לשלם יותר). אם ההכנסות יגיעו לסף מסוים, מנכ"ל הבית הפתוח, יונתן גר, הבטיח שהוא עצמו יעלה על הבמה ויופיע בדראג.

"סרטים טובים עולים כסף"
ביום שלישי, לעומת זאת, יקיים פסטיבל הקולנוע הלהט"בי של תל אביב ערב התרמה בהשתתפות אנשי קולנוע ובהם גל אוחובסקי וקלאודיה לוין (מפיקת "בובות נייר" ו"בעקבות החתיכה החסרה") ופוליטיקאים כמו חבר מועצת העירייה, יניב ויצמן. סינמטק תל אביב נתן את האולם הגדול שלו בחינם, ומפיקי הסרט "Boy Culture" תרמו עותק של הסרט, שיוקרן בערב.
 
מארגן הפסטיבל, יאיר הוכנר, אמר כי התרומות נחוצות כדי שניתן יהיה לקיים פסטיבל עשיר ומעניין יותר. " אנשים חושבים שאנחנו לוקחים סרטים ומקרינים מה שבא לנו, אבל זה לא נכון. אנחנו משלמים כסף על כל סרט שאנחנו מקרינים בפסטיבל, משהו בין 200$ ל-1,000 אירו לסרט. סרטים שאפשר לקבל בחינם הם, בדרך כלל, סרטים לא טובים".
 
למרות שהפסטיבל מקבל מימון מעיריית תל-אביב, הוכנר מעדיף שלא להמר. "אני עוד לא יודע מה יהיה התקציב שהפסטיבל יקבל מהעירייה ב-2009, ואנחנו רוצים להתחיל לעבוד על הפסטיבל כבר עכשיו, עם סכום כסף בארנק".
 
במסגרת ערב ההתרמה יושק מועדון הסרט הגאה, שבמסגרתו יקרין הסינמטק בכל חודש סרט להט"בי אחר. כרטיסים לערב יעלו בין 35 ל-50 שקלים (כל אחד לפי יכולתו), וההכנסות כולן יועברו לקופת הפסטיבל. האירוע יחל בשעה 22:00, ורצוי להגיע לפני, כמו גם להזמין כרטיסים מראש.
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...