עוד בחדשות ודעות
 >  > 

ארה"ב: האלימות נגד גייז חוגגת

לפי הרשויות בארה"ב, ב-2007 חלה עלייה של 20% במספר פשעי השנאה נגד להט"בים. המשטרה: אנחנו לא יודעים אם זו עלייה במספר המקרים או שמדווחים יותר

מקרים רבים של אלימות הומופובית וטרנספובית אירעו בשנה האחרונה ברחבי ארצות הברית, והביאו לעלייה במספק המקרים שהמשטרה האמריקנית מטפלת בהם. במשטרה לא יודעים האם מדובר ביותר מקרים, או בעלייה במספר המקרים שמדווחים.

"אנשים חושבים שמישהו ידווח על פשע שנאה", אמרה שרה טופטי, חוקרת בארגון זכויות האדם Human Rights Watch. "אבל יש קהילות מסוימות שלא תמיד קולטות את המסר שלפיו החברה מקבלת להט"בים".

הפרויקט הניו-יורקי נגד אלימות חזה מוקדם יותר החודש כי הנתונים של 2008 יצביעו על עלייה גדולה במספר פשעי השנאה נגד גייז. עם זאת, הנתונים המעודכנים שיש ל-FBI הם על 2007. לפי נתונים אלה, בשנה זו דווחו 1,265 מקרים של פשעי שנאה על רקע נטייתו המינית או זהותו המגדרית של הקורבן. זאת לעומת 1,017 מקרים ב-2005 ו-1,239 ב-2003. לעומת זאת, מספר פשעי השנאה על רקע גזעני היה ב-2007 3,820. בשנה זו אף דווחו 1,400 מקרים שבוצעו על רקע דתו של הקורבן.

פעילים למען זכויות להט"בים טוענים שהספרים של פשעי השנאה נגד גייז אף גדולים יותר, הן בשל העובדה שחלק ממדינות ארצות הברית אינן מכירות בפשעים נגד להט"בים כפשעי שנאה, והן בשל העובדה שיש גייז רבים החוששים לצאת מהארון בפני השוטרים.

נרצח לאחר שיצא מהארון ושם מסקרה
ריקי ווילצ'ינס, מנכ"ל ארגון הפועל בבתי הספר נגד אפלייה, אמר כי רוב התוקפים גייז הם צעירים, שבדרך כלל פועלים בקבוצה. מרבית הקורבנות הם הומואים נשיים או טרנסג'נדרים.

רבים משפעי השנאה נגד להט"בים שאירעו השנה בארצות הברית תואמים את טענותיו של ווילצ'ינס. כך מקרה הרצח של לורנס קינג בן ה-15, שאירע בקליפורניה בחודש פברואר. הוא נרצח על ידי בן 14 שלמד אתו באותה הכיתה, לאחר שיצא מהארון בבית הספר ונהג לשים מסקרה וליפסטיק ולענוד תכשיטים בבית הספר.

אנג'י זאפטה, טרנסג'נדרית בת 18, נרצחה בחודש יולי במדינת קולורדו. אלן ריי אנדרייד, בן 32, נעצר כחשוד בביצוע המעשה.

צעירה לסבית בת 28 נאנסה באכזריות רק לפני ימים אחדים. היא הותקפה על ידי 4 גברים במכוניתה, שעליה נתלה דגל הגאווה. המשטרה חושדת כי מקרה האונס בוצע על רקע נטייתה המינית.

כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...