עוד בחדשות ודעות
 >  > 

ארה"ב: צעירה לסבית נאנסה באכזריות

במשטרה מעריכים כי הצעירה, שנסעה במכונית שעליה מדבקת דגל הגאווה, הותקפה על ידי ארבעה גברים בשל נטייתה המינית. פעילים: הצעה 8 יצרה גל הומופובי

כוחות המשטרה במפרץ סן-פרנסיסקו חוקרים תקיפה חמורה שארעה באזור לפני עשרה ימים, בחשד שמדובר באירוע על רקע הומופובי. צעירה לסבית בת 28 הותקפה ונאנסה על ידי ארבעה גברים בזמן שיצאה ממכוניתה. כיוון החקירה המרכזי הוא שמדובר בפשע שנאה, והשוטרים חושדים כי האשה הותקפה לאחר שהאנסים זיהו את דגל הגאווה שהדביקה על מכוניתה.

 
פרטי המקרה עדיין לא פורסמו במלאם, מחשש לפגיעה במהלך החקירה. הטלוויזיה האמריקנית דיווחה בהרחבה על הפרשה, שעוררה סערה גם בקרב פעילים גאים ששייכו את המקרה לסדרה של פשעי שנאה שנעשו בתקופה האחרונה נגד להט"בים.
 
במשטרה פרסמו כי ארבעת התוקפים כפי הנראה ידעו שהאשה לסבית, אולם עדיין לא ברור האם הם הסיקו זאת על סמך המדבקה על חלון מכוניתה בלבד. האשה, שנאנסה באכזריות במשך כ-45 דקות והשארה עירומה מחוץ לבניין נטוש, סובלת מטראומה גופנית ורגשית קשה. האנסים תקפו את האשה כשחצתה את הרחוב, היכו אותה והורו לה להתפשט. כאשר הבחינו באדם שהתקרב למקום, הם הסיעו את האשה לבניין נטוש, שם אנסו אותה שוב באכזריות. משסיימו את מסכת ההתעללות, לקחו התוקפים את ארנקה של האשה וברחו מהמקום במכוניתה. 
 
לפי ה-FBI מספר פשעי השנאה בארה"ב נמצא בעלייה בשנים האחרונות. יש המייחסים את העליה שנרשמה לאחרונה בתלונות על תקיפות על רקע נטייה מינית/מגדרית, למאבק בנישואים הגאים ולנסיונות החקיקה השונים נגד להט"בים. פעילים גאים דרשו מהרשויות לחקור את העלייה במספר פשעי השנאה נגד גייז, ולבדוק האם הם קשורים ל"הצעה 8" שאושרה בקליפורניה, האוסרת על נישואים חד-מיניים במדינה.
 
בעקבות ההצעה, שאושרה בבחירות לנשיאות שנערכו לאחרונה, התבטאו רבים נגד קהילת הלהט"ב באמצעי התקשורת השונים בארה"ב ובפרט בקליפורניה. פעילים גאים העריכו כי ריבוי הדוברים ההומופוביים והעלאת הנושא לסדר היום הציבורי, עודדה תוקפים פוטנציאליים לפגוע בלהט"בים וחשפה את הקהילה הגאה לסכנה ממשית. בשל חומרת המקרה, הציעה המשטרה פרס של 10,000 דולר לכל מי שימסור מידע מהימן על זהותם של התוקפים.

מחקר חדש המופק בימים אלה מצביע על עלייה של כ-80% במספר מקרי האלימות נגד להט"בים ברחבי ארצות-הברית נרשמה ב-2008. אף על פי שציפו לנתונים גבוהים מהשנה שעברה, ב"פרויקט הניו-יורקי נגד אלימות" נדהמו נוכח הגידול החד. בין 2006 ל-2007 נרשמה עליה של 24%, שנחשבה אז לחמורה, וכיום מחווירה נוכח שיעור התקיפות ב-2008.
כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...