עוד בחדשות ודעות
 >  > 

התאבד מנכ"ל הוועד למלחמה באיידס

גדעון הירש נמצא ללא רוח חיים בדירתו ביפו. הוא היה בן 48 במותו. יושב ראש האגודה, מייק המל: "הוא לחם למען המטרה שהאמין בה בכל מאודו"

מנכ"ל הוועד למלחמה באיידס, ד"ר גדעון הירש, התאבד היום (ו') בביתו ביפו. הירש נמצא ללא רוח חיים על ידי אחיו. זה הזעיק למקום צוות של מגן דוד אדום, שקבע את מותו.

ההערכות הן כי הוא שם קץ לחייו על ידי בליעת כדורים. סביב גופתו נמצאו כדורים רבים.

גדעון הירש, בן 48, נדבק באיידס בשנת 1989. הוא מונה לתפקיד מנכ"ל הוועד למלחמה באיידס בשנת 2005. הירש שיפר את מצבו הכלכלי של הוועד, שלפני שנכנס לתפקיד היה במשבר כלכלי חמור.

תחת הנהגתו, ניסה הוועד למלחמה באיידס לשבור את הסטיגמות השונות הקיימות בציבור הישראלי על נשאי איידס, ולמזער את ההחרמה והנידוי של נשאים בקהילה. בין היתר, הוא פעל לעודד אנשים להיבדק, מפני ש"נשאים שמטופלים לא מדביקים". לדבריו, "מנסים לטאטא את זה מתחת לשטיח, אבל צריך לומר את האמת: אדם שמטופל בתרופות למעלה מחצי שנה ושהנגיף בדמו בלתי ניתן לאבחנה כמעט שלא מדביק. מי שכן הם נשאים שלא יודעים על עצמם".

בשנים האחרונות התגלו חילוקי דעות בין הוועד לבין האגודה, שהחליטה לשתף פעולה במאבק במלחמה עם משרד הבריאות. יושב ראש האגודה, מייק המל, אמר על הירש כי הוא " אדם שלחם למען המטרה שהאמין בה בכל מאודו. הוא שיקם את הוועד מקריסה מוחלטת, ועם כל חילוקי הדעות שהיו לנו - המטרה הייתה אחת והמאבק היה מאבק אחת". לדבריו, "הירש היה בן אדם מאוד מיליטנטי ואקטיביסטי. הוא היה פעיל בארגונים מיליטנטיים בארצותל הברית ובא עם האג'נדה הזאת בישראל".

המל אמר כי "מדובר במקרה פשוט עצוב. כל מכה לכל ארגון קהילתי היא בהחלט אבידה". הוא הביע תקווה כי "יש בוועד היום את הכוחות להתמודד עם המשבר ולהמשיך את העבודה".

שני הוריו של הירש התאבדו. אמו שמה קץ לחייה בשנת 1994, לאחר שעטפה את ראשה בשקית ניילון ונטלה כדורי הרגעה. אביו ירה למוות בראשו בשנת 2002.

לתגובות על מותו של ד"ר גדעון הירש - לחצו כאן

עדכון, נכון ל-21.12: הלווייתו של ד"ר גדעון הירש ז"ל תתקיים מחר, 22.12, בשעה 13:00 בבית העלמין בקיבוץ עינת.

כל הזכויות שמורות 1999-2019 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...