עוד בחדשות ודעות
 >  > 

"השגריר שלנו במוסדות השלטון"

בחירתו של ניצן הורוביץ למקום השלישי ברשימת השמאל עוררה תגובות שמחות בקהילה. ח"כ ההומו הגלוי הראשון, פרופ' עוזי אבן: הוא מביא רוח רעננה

בחירתו של ניצן הורוביץ למקום השלישי ברשימת השמאל לכנסת זוכה לתגובות אוהדות בקהילה ולציפייה לבחירתו בכנסת, אם וכאשר ייבחר. חלק מהמרואיינים לכתבה זו טענו שח"כ הומו גלוי איפשר לקדם לקדם את הנושאים של הקהילה בכנסת ביתר קלות.

דרור מזרחי, יושב ראש פורום "גאות" - הפורום הגאה של מרצ, מסר כי "אין ספק שאנשי מרצ עשו למען הקהילה יותר מכל אחד אחר, אך הפעם - כשיש ייצוג של הקהילה ברשימה, ובמקום ריאלי במיוחד - אין לי ספק שיהיה קל יותר לקדם ולפעול לטובת שיפור מעמדה ומצבה של הקהילה".

פרופ' עוזי אבן, מי שהיה ח"כ ההומו הגלוי הראשון והיחיד עד כה,  אמר כי "אני מעריך את עבודתו העיתונאית של הורוביץ וחושב שהוא מביא רוח רעננה בנבחרת של מרצ, שמתחילה להיות עבשה". אבן אמר כי הדבר הראשון שהורוביץ צריך ליצור הוא "צוות עוזרים שיוכל להדריך אותו בעבודת הכנסת, כי אין לו ניסיון פוליטי. אנשים ישימו לו רגליים מכל כיוון, אבל אני משוכנע שהוא מספיק כישרוני. זה לא יפגע בו".

מה הדבר הראשון שהוא צריך לעשות למען הקהילה?
"אני ממליץ לו לכנס צוות משפטנים מהקהילה, אנשים העוסקים בפעילות חקיקתית. יש לי משאלת לב: הייתי שמח אם בכל מקום בספר החוקים יהיה כתוב "בן זוג" במקום "איש ואישה", אבל אני לא מאמין שזה יקרה".

יושב ראש האגודה, מייק המל, טען שהורוביץ ייתן לקהילה "ייצוג מכובד והולם בכנסת". "עם כל הכבוד לחלוציות של אבן", הוסיף ,"לח"כ שנכנס מתחילת הקדנציה יש יותר יכולת לעשות ולקדם את הקהילה".

"קודם כל שיהיה שם, שישבע אמונים", אמר המל בתשובה לשאלה מהו הדבר הראשון שהורוביץ צריך לעשות למען הקהילה, "מבחינה מסוימת, זאת הפעולה המשמעותית ביותר". "אני בספק אם הכנסת הקרובה תהיה ידידותית יותר לקהילה מקודמתה", אמר,"ובכל זאת - הייתי רוצה לראות ברית זוגיות עם הקהילה והקצאת תקציבים הולמת יותר לקהילה ולצרכיה".

"הורוביץ הולך להיות השגריר שלנו במוסדות השלטון", הוסיף, "להרים את דגל הגאווה, מטאפורית, באירועים ממלכתיים. הכהונה של הורוביץ בכנסת יכולה להיות מנוף לקידום הרבה מאוד נושאים למען הקהילה".

החבר לשעבר במועצת עיריית ירושלים, סער נתנאל, הביע תקווה ש"מעכשיו, הייצוג הזה לא ייפסק אף פעם". לדבריו, הורוביץ הוא "אדם משכמו ומעלה שיכול לעשות עבודה מצוינת בכנסת, הציבור והקהילה יתברכו בו".

מה טוב שיעשה למען הקהילה?
"לתת עצות עוד לפני שהתחיל הקמפיין נראה לי לא ממש נכון לעשות. להורוביץ יש אג'נדה והוא יודע מה צריך לעשות. אני גם מניח שהוא יישב עם הרבה אנשים מהקהילה ויטפל בנושאים הקהילתיים".

חבר מועצת עיריית תל אביב, יניב ויצמן, אמר כי בחירתו של הורוביץ היא "אירוע משמח מאוד לקהילה. זה נציג בטוח לכנסת. אני מקווה שבאמת יראה את עצמו כנציג וכערוץ של הקהילה בפרלמנט".

כל הזכויות שמורות 1999-2019 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...