עוד בחדשות ודעות
 >  > 

ברלין: האנדרטה לזכר הגייז חוללה שוב

גם הפעם נופץ החלון באנדרטה, הממוקמת במרכז ברלין, לאחר שהושלכו לעברו אבנים. בחלון זה נראה סרטון ובו זוג הומוסקסואלים מתנשקים

בפעם השנייה בארבעה חודשים, חיללו אלמונים את האנדרטה הממוקמת בברלין לזכרם של הגייז שנרדפו על ידי הנאצים. גם הפעם שברו המחללים את החלון המותקן באנדרטה, ובו מוקרן סרטון שמציג הומואים מתנשקים זה עם זה.  סוכנות הידיעות AP מוסרת כי ככל הנראה, החלון נופץ לאחר שהושלכו לעברו אבנים.

האנדרטה נחנכה בחודש מאי, והיא ממוקמת באחד המקומות המרכזיים בברלין, מול האנדרטה לזכר היהודים שנרצחו בשואה. היא באה להנציח את זכרם של ההומואים והלסביות שנרצחוו בתקופת שלטון הנאצים בגרמניה על רקע נטייתם המינית.

החילול הראשון של האנדרטה אירע בחודש אוגוסט, ובעקבותיו התקיימה הפגנה בהשתתפות כ-100 גייז ותומכיהם מול האנדרטה, בקריאה לסובלנות כלפי הקהילה. בין המפגינים היה ראש עיריית ברלין, קלאוס ווברייט, שהוא הומוסקסואל גלוי.האנדרטה בברלין. צילום: שוקי גלילי

האנדרטה הוקמה במימון ממשלת גרמניה, שהחלטה להקצות לנושא שווה ערך למיליון דולרים - מה שוערר את חמתם של חוגים ניאו-נאציים במדינה.

לפי מחקרים אחרונים, למעלה מ-50,000 הומוסקסואלים הורשעו בתקופת הרייך השלישי בעבירה על סעיף 175 - הסעיף בחוק הגרמני שאסר על קיום יחסי מין בין גברים ו"התנהגויות הומוסקסואליות".

אלפים מאותם מורשעים, לפי ההערכות - בין 5,000 ל-15,000 - הושלכו על ידי הנאצים למחנות ריכוז, וכ-7,000 נרצחו, חלקם מיד. אחרים אולצו לענוד את המשולש הורוד במחנות.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...