עוד בחדשות ודעות
 >  > 

ארה"ב: נסיקה באלימות נגד להט"בים

הפרויקט הניו-יורקי נגד אלימות חוזה עלייה של 80% במספר התקיפות ההומופוביות ב-2008. הסיבות: שנת הבחירות והעובדה שיותר אנשים מדווחים על אלימות

עלייה תלולה של כ-80% במספר מקרי האלימות נגד להט"בים ברחבי ארצות-הברית נרשמה ב-2008. כך עולה ממחקר חדש המופק בימים אלו על ידי ארגון ניו-יורקי הפועל נגד אלימות במדינה. אף על פי שציפו לנתונים גבוהים מהשנה שעברה, ב"פרויקט הניו-יורקי נגד אלימות" נדהמו נוכח הגידול החד. בין 2006 ל-2007 נרשמה עליה של 24%, שנחשבה אז לחמורה, וכיום מחווירה נוכח שיעור התקיפות ב-2008.

הפרויקט הניו-יורקי נגד אלימות עורך בימים אלה את הדו"חות השנתיים, שצפויים להתפרסם לקראת האביב. מנכ"לית הארגון, שרון סטפל, אמרה כי "אנחנו עדים לעלייה בשכיחות ובחומרה של מעשי אלימות על רקע שנאת גזע, הומופוביה וטרנספוביה".

סטפל ציינה כי שתי הסיבות העיקריות לעלייה במספר המקרים הן העלייה במספר האנשים שמדווחים על מקרי אלימות שעברו ובהיות 2008 שנת בחירות. לדבריה, בשנות בחירות מדווחים תמיד מקרי אלימות רבים יותר "מפני שעולים בהן נושאים שנויים במחלוקת (כמו האיסור על נישואים חד-מיניים - GoGay). עם הגברת הנראות יש גם הגברה בסטריאוטיפים ובמקרי האלימות נגד להט"בים. השנה היו פשעי שנאה מהחמורים ביותר שהיו מזה זמן".

מקרה האלימות האחרון אירע לפני שבוע, לאחר ששחקן הבייסבול חוזה סוקוז'אני הוכה בשבוע שעבר ביחד עם אחיו, רומל. השניים אינם הומוסקסואלים, אולם התוקף כנראה חשב שהם מהקהילה. לראייה, במהלך התקיפה הוא קילל אותם בקללות הומופוביות ואנטי-היספאניות.

אחד מפשעי השנאה הבולטים בארצות הברית השנה היה מעשה הרצח של לורנס קינג בן ה-15 על ידי בן כיתתו בן ה-14. קינג נורה כשהיה במעבדה, זמן מה לאחר שסיפר לעמיתיו לספסל הלימודים על היותו הומוסקסואל. מאז שיצא מהארון, סבל קינג מהטרדות הומופוביות מצד תלמידים, ובהם החשוד ברצח.

במקרה בולט אחר, אחותה של אנג'י זאפטה, טרנסג'נדרית (מזכר לנקבה), מצאה אותה כשהרבה דם ניגר סביבה. המשטרה תפסה את החשוד ברצח, אלן ריי אנדרייד, כשהוא נוהג במגוניתה של זאפטה, שאותה גנב, ככל הנראה. זאפטה החלה לחיות כאישה בגיל 12, וסבלה מהטרדות ומבדידות בבית הספר שבו למדה.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...