עוד בתרבות ובידור
 >  > 

"פגישת המחזור" של המינרווה

צוות המינרווה החליט להחזיר את הפאב הלסבי המיתולוגי לערב אחד ב"ברזילי". גלית בן שמחון: "זה היה מקום מוגן, בטוח, אינטימי, סקסי"

אם התגעגעתן למינרווה, חשתם עצבות כשנסגרו או עברו הערבים המיוחדים של המקום, וגם אם אתן סתם חושבות שהמצב של חיי הלילה הגאים בתל אביב לא טוב, יש לכם/ן ערב אחד להתגעגע ולהתרפק. צוות המינרווה מתכוון להחזיר את המקום באופן חד פעמי במוצאי השבת הקרובה.

המסיבה תתקיים במועדון ה"ברזילי", שאירח את המסיבות של ליין ה-PAG. ינגנו בו שניים מה-DJים המובילים של המינרווה, אליוט ועידן גבריאל, ותתקיים הופעה של יעל דקלבאום מ"הבנות נחמה". כרטיס כניסה יעלה 40 שקלים.

להחזיר את המינרווה זה אומר, לפי גלית בן שמחון, שהייתה בעלת המקום, אווירה מיוחדת, מוזיקה טובה וקהל משפחתי. "זאת מעין 'פגישת מחזור' שכזאת".

מה היה המינרווה בשבילך?
"המקום הזה היה כמו אזור דמדומים - הוא אפשר לי להיות עם נשים שאני אוהבת, להשתכר... זה היה מקום שלנו - מוגן, בטוח, אינטימי, סקסי. לבלות עם החברות שלי, אבל גם להכיר מדי פעם נשים אחרות. מקום של לילה שהגבולות מיטשטשים בו".

בן שמחון מספרת על מקרה שקרה לה לא מזמן ב"אשמורת": "ניגשה אליי מישהי קצת שיכורה ואמרה לי: מה עשית לנו? מי הרשה לך לסגור את המינרווה?" היא טוענת שהאירוע הזה מעיד על הלך הרוח של לסביות רבות בעניין.

אז אם הרבה מתגעגעות/ים, למה לא להחזיר את המינרווה?
"קודם כל - אני לא פנויה לזה, ואני צריכה שותף או שותפה שיעשו רק את זה. מי שרוצה יכולה לפנות אליי. בנוסף, אי אפשר לנהל בר מבלי שהבעלים יהיו שם כמעט כל יום. צריך למצוא מיקום ושלא תהיה בעיה עם העירייה, כי היא עושה בעיות. צריך לקבל אישור לפעול עד 4-5 בבוקר ולא עד 2, שאחר כך לא תקבל קנסות. במיקום הזה צריכה להיות הפרדה בין מקום למעשנים למקום ללא מעשנים. זה גם לא כלכלי, אבל עם זה אפשר להסתדר. בקיצור - להחזיר את המינרווה אומר להשקיע, להתמסר. אלה חיים שלמים ולא סטוץ".

לטענתה, החוסר במקומות לקהילה הלסבית נובע גם מחוסר כדאיות כלכלית וגם ממחסור בכסף של כאלה שרוצות לפתוח מקומות. "חוץ מזה שהתקופה הקרובה הולכת להיות לא פשוטה", היא מוסיפה. "כל העסקים הולכים להיפגע כי אנשים מקצצים קודם כל בבילויים, אנשים פחות ייצאו. יחד עם זאת, כשיש מיתון - יש הזדמנות, יש מקומות שסוגרים ומוכרים במחירים זולים".

המינרווה חוזרת, שבת, 6.12, החל מ-17:00, מועדון ברזילי, רחוב הרכב 13, תל אביב. קוקטייל פתיחה חינם יוגש בדיוק ב-17:00.

כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...