> 

עושים סקס? בטוח.

לרגל יום האיידס הבינלאומי שחל היום ושבוע האיידס הארצי - מדריך סקס בטוח לגברים טרנסים ולפרטנרים/יות שלהם

אנחנו עדין לא יודעים דברים רבים על העברת HIV ומחלות מין בקרב גברים טרנסים. כיום עוד אין כמעט מחקרים בנושא, ולצערנו קיימת אמונה שגויה שגברים טרנסים לא נמצאים בסיכון. הרשו לנו לשבור את המיתוס הזה – אם אתם עושים סקס לא מוגן, אתם בסיכון. לרגל יום האיידס הבינלאומי, בואו נוודא שאנחנו יודעים לשמור על עצמנו עד כמה שאפשר.
 
סקס לא בטוח יכול לקרות מסיבות רבות. לפעמים אנחנו נתפסים בלהט התשוקה. לפעמים אנחנו שיכורים או מסטולים ועושים בחירות שונות מאלו שהיינו עושים במצב פיכח. לפעמים אנחנו מדוכאים ולא אכפת לנו, או שאנחנו ממש שמחים ומרגישים בלתי מנוצחים. לפעמים זה נובע מפחד מדחייה או מחוסר יכולת להתייחס לאברי המין שלנו.
 
קודם כל, מה בטוח ומה לא?

הדבקה מתרחשת כשוירוס ה-HIV נכנס לזרם הדם שלך מדם של מישהו אחר (כולל דם של מחזור), נוזלי איברי המין שלו/ה, או חלב אם. זה אומר שאין שום סיכון להידבק מדברים כמו שיעול, התעטשות, עקיצות יתוש, מושבי אסלה, ברכות שחייה, שימוש משותף בסכו"ם או מגע אקראי. לא מסוכן גם להתחבק ולהתנשק, לעשות עיסוי שלא כולל את נוזלי הגוף, לאונן ביחד ולעשות סקס שלא כולל מגע בין אברי המין.
 
מלבד הפעילויות האלה, יחסי מין תמיד מהווים סכנה להידבקות ב- HIV. חשוב להחליט מראש מה אתה רוצה לעשות בסקס, לדעת מה הסיכונים הכרוכים בכך ולהתכונן לכך, ולא לקבל החלטות בלהט הרגע.
 
מה חשוב לזכור כדי לעשות סקס בטוח?
  • דאג שתמיד יהיו לך מספיק אמצעי הגנה במקום נגיש בבית (קונדומים, חומרי סיכה, כפפות לטקס). דאג לכך גם כשאתה יוצא החוצה.
  • היה ישיר. ידע את הפרטנר/ית שלך לגבי הדברים שתעשה ולא תעשה מבחינה מינית. זה לא תמיד קל, אבל זה גם אומר שלא תצטרכו לעצור באמצע ולדבר על זה.
  • אם אתה לא מזדיין פיכח, תזדיין חכם. קח בחשבון שלחלק מהאנשים קשה לקבל החלטות ולהיצמד אליהן בזמן שכרות או על סמים.
  • טפל בעצמך. חשוב שתדאג לגוף שלך ולגוף של הפרטנרים/יות שלך. הקפד על בדיקות קבועות לגילוי HIV ומחלות מין.
איך נהפוך את הסקס הבטוח לקל וכיפי?

נסה לקיים את שיחת הסקס הבטוח בזמן המשחק המקדים ובשלבים מוקדמים של ההתלהבות
, בזמן שאתה ומי שאתה מזדיין איתו/ה עדיין חושבים בבהירות ומסוגלים לקבל החלטות. חיכוכים וליטופים בזמן שמדברים על סקס בטוח יכולים להפוך את השיחה לסקסית ומדליקה. היה ברור ותקיף לגבי העובדה שאתה מעוניין בסקס בטוח.
 
דאג שאמצעי ההגנה יהיו קרובים למקום בו אתם מזדיינים ושתוכלו לראות אותם בקלות. זו גם דרך להעלות את הנושא או להימנע מהשיחה – אמצעי ההגנה מעבירים מסר שאתה מעוניין בסקס בטוח. ככל שתרגיש יותר בנוח לדבר על סקס בטוח, כך גם סביר שתרגיש יותר בנוח לדבר על איך אתה אוהב להזדיין.
 
הפוך את הסקס הבטוח לכיפי ומגרה. אפשר להתנסות בדברים חדשים, מלוכלכים ולוהטים, בלי להתפשר על הביטחון. סקס בטוח לא אומר סקס נקי וסטרילי.
 
קונדומים ואמצעי הגנה יכולים להיות סקסיים ומהנים בשביל שניכם. יש קונדומים בכל מיני צבעים, צורות וטעמים. אפשר להשתמש בפה כדי להלביש את הקונדום (רק זהירות עם השיניים) ולהפוך את עצם הלבשת הקונדום או השימוש באמצעי הגנה לסקסי.
 
אם אתה החודר, דאג להראות לפרטנר/ית שלך שמבחינתך הלבשת הקונדום היא פעולה לוהטת. תן לה או לו להלביש לך את הקונדום או עשה זאת מולה או מולו.
 
עקב תקלה טכנית לא ניתן להציג את המשך הכתבה. עמכם הסליחה.
תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...