> 

המדריך המלא לקשירת חזה

הביינדר אינו נחלתם הבלעדית של טרנסג'נדרים FTM. מי קושרים, למה קושרים, כמה קושרים ומהם ההשלכות והסיכונים הקיימים - חלק א'

ביינדר – binder, ביינדינג – binding

מקור המילה "ביינדר" באנגלית ופירושה כורכן/קושר. המונח ביינדר משמש בעיקר טרנסג'נדרים FTM (אך לא רק) ומשמעו אמצעי קשירה של החזה. ביינדינג (Binding) זו הפעולה של קשירת החזה על ידי הביינדר. המונח "קשירת החזה" לא מתאר במדויק את פעולת הביינדינג, אבל בהיעדר תרגום טוב יותר נשתמש בו להלן. הביינדינג יכול להתבצע בדרכים שונות, כולן במטרה למחוץ את החזה, לשטח אותו עד כמה שאפשר ולשוות למשתמשים בו מראה חיצוני של חזה גברי.

מי משתמש/ת בביינדר?

הביינדר נמצא בשימוש על ידי כל מי שמרגיש או מרגישה צורך להשטיח את החזה.

נשים:
נשים לעתים משתמשות בביינדר בין אם יש להן חזה קטן ובין אם גדול. יש נשים המשתמשות בביינדר כדי להרגיש פחות את תנועת החזה (בזמן ספורט למשל) או כדי להסתיר אותו (אם מסיבה כלשהי קשה להן לקבל אותו). בכך הן חוסכות את תגובות החברה אליו. השימוש של נשים בביינדר אינו קשור בהכרח למצוקה מגדרית או אי נוחות עם הגוף, אבל עם זאת, לבישת הביינדר אכן מאפשרת בדיקה של הגוף, החזה והנוחות איתו או בלעדיו.
 
דראג קינגס:
נשים, גברים ומה שביניהם שמופיעים כדראג קינגס, משתמשים בביינדר כדי לעבור טוב יותר כגברים בעת מופע.
 
גברים טרנסים/ג'נדרקווירז:
טרנסג'נדרים רבים קושרים את החזה שלהם, אם על מנת לעבור טוב יותר כגברים ואם על מנת להרגיש טוב יותר עם עצמם ועם הגוף שלהם. קשירת החזה יכולה לעזור בגיבוש דעה לגבי ניתוח לעיצוב מחדש של החזה – לראות את עצמך במראה השטוח, להסתובב כך ברחוב. הקשירה יכולה להכין אותך ולתרום לבשלות לקראת הניתוח.
ישנם טרנסג'נדרים שבוחרים לא לקשור את החזה כלל וישנם כאלה שקושרים אותו למשך תקופה שמשכה תלוי בנסיבות. גם בין אלה שבוחרים לקשור את החזה שלהם, ייתכן שיעשו זאת רק בזמנים או בסיטואציות מסוימות (מסיבה, סקס או ריאיון עבודה), לפי החשק, רק ביציאה מהבית, מבוקר עד ערב או אף יומם וליל. זו החלטה אינדיבידואלית ואין כללים מנחים.

גברים שאינם טרנסים:

גברים עם גניקומסטיה, שגורמת להגדלת החזה עקב מצב הורמונלי, עודפי שומן, תורשה או נטילת תרופות מסוימות, משתמשים לעתים בביינדר על מנת להשטיח את החזה או על מנת להרגיש יותר בנוח עם עצמם ועם החברה. מוצרים רבים שיוצרו במקור לגברים לא טרנסים עם גניקומסטיה משמשים א/נשים אחרים להשטחת החזה.

השלכות וסיכונים:

לקשירת החזה לתקופה ממושכת עלולות להיות השלכות פיזיות על הגוף, יש להיות מודעים לכך ולהביא זאת בחשבון. התופעות המוזכרות בהמשך יכולות להיות שונות מאדם לאדם ותלויות במבנה הגוף, בסוג הביינדר, במידה של הביינדר, בתדירות השימוש בו ובמשך התקופה שמשתמשים בו.
אם אתם נתקלים בתופעת לוואי שמשפיעה על תפקודכם, נסו למצוא חלופה – ביינדר יותר גדול, סוג אחר של ביינדר, הזדמנויות "לאוורר" את הגוף ולהיות בלי ביינדר.
  • קשיי נשימה. מכיוון שהביינדר לוחץ על הריאות ומגביל את תנועתן, עלולים להיווצר קשיי נשימה. נסו ללמוד איך לנשום עם הביינדר. 
  • פצעים עקב שפשוף או הזעה. אפשר ללבוש גופייה מתחת לביינדר או לפזר טלק או אבקה דומה.
  • כאבי גב. הביינדר מפעיל לחץ על עמוד השדרה ומגביל את התנועה הרגילה של הגב ושל השרירים. דבר זה עלול לגרום לכאבי גב.
עקב תקלה טכנית לא ניתן להציג את המשך הכתבה. עמכם הסליחה.
תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...