עוד בחדשות ודעות
 >  > 

מלחמה על קצבת שארים מעיריית ת"א

ד' מתכוון לתבוע את עיריית ת"א, שלא אישרה לו קצבת שארים לאחר פטירתו של בן זוגו. העירייה בתגובה: הוא לא סיפק את ההוכחות הדרושות

עיריית תל אביב ידועה, בדרך כלל, כגוף ידידותי ללהט"בים. היא מתקצבת את אירועי הגאווה, המרכז הגאה וארגונים קהילתיים שונים. ראש העירייה, רון חולדאי, אף נואם מדי שנה במצעד. אף על פי כן, סירבה העירייה לתת לבן זוגו של עובד עירייה שנפטר קצבת שארים, כפי שמגיעה לידועים בציבור. בן הזוג מתכוון להגיש תביעה בעניין לבית המשפט.

אתר ynet מוסר כי ד' חי במשך שנים עם בן זוגו. השניים אף פתחו חשבון בנק משותף והיה להם בית משלהם. לפני כשנתיים חלה בן הזוג ומת. ד' פנה למחלקת הפרישה והגמלאות בעירייה, וביקש לקבוע פגישה, כדי להסדיר את נושא קצבת השארים שלו. מהעירייה נמסר לו כי עליו להכין את כל המסמכים הרלוונטיים, והוא זומן לפגישה.

לגרסתו, הוא הגיע לפגישה כשבידיו תצהירים ומסמכים המעידים - הן על חשבון הבנק המשותף והן על הבית של שניהם. כעבור זמן קצר הוא קיבל מכתב מהממונה על פרישה וגמלאות בעיריית תל-אביב, רפאל וייס. זה כתב ל-ד' כי אין ספק שהוא היה "חבר טוב ומסור" של העובד שנפטר, אולם "במישור הטכני - מנהלי", העירייה לא תקבל את בקשתו. וייס הוסיף כי דרושה הכרעה של בית הדין לעבודה בעניין זה.

ואמנם, מספר חודשים לאחר קבלת המכתב החליט ד' לפתוח בהליכים משפטיים נגד העירייה, ופנה לצורך העניין לעו"ד משה מאיר. זה טען כי העירייה דוחה את הלקוח שלו "בטענות שונות ומושנות". עוד הוסיף כי לאדם אין שליטה על נטייתו המינית, וכי גם המוסד לביטוח לאומי מכיר בקצבת שארים לבני זוג מאותו המין.

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה כי היא מכירה בזכויות הידועים בציבור, "ללא קשר לנטייתם המינית". עם זאת, היא טענה כי ד' לא סיפק את ההוכחות הדרושות לקבלת הקצבה. בעירייה ציינו כי היו נוהגים באותו אופן גם אם היה מדובר בבני זוג גבר ואישה.

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2019 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...