> 

רשימת הרופאים – מה למה ואיך

רנה אריאלי מסביר מה עומד מאחורי פרויקט רשימת הרופאים הטרנספרנדליים ואיך אפשר להצטרף אליה

לרשימה המלאה
לעדכון

הרעיון לנהל רשימת רופאים טרנספרנדליים עלה בעקבות כך שרבים מאיתנו נאלצים לעבור תהליך של יציאה מהארון כמעט בכל פעם שבה אנו מגיעים לרופא או לרופאה, ולעיתים היציאה מהארון הכרחית בשל אופי הבעיה שבגינה אנו פונים לעזרה רפואית. חלקנו זכינו למפגשים ידידותיים ומקצועיים, אבל ישנם מפגשים פחות סימפטיים עד כדי מקרים שבהם טרנסג'נדרים נתקלו בסירוב להעניק להם את הטיפול הדרוש מסיבות טרנסופוביות.

פגישה אצל אורולוגים או גניקולוגים עבור חלקנו היא דבר מאוד לא נעים ממילא. לא פעם אנחנו מזניחים את בריאותינו בשל הקושי להתמודד הן עם התגובות והמבטים במרפאה והן עם הבדיקה עצמה שהיא בדרך כלל פולשנית, לא נעימה וקשה להתמודדות פיזית ונפשית. לכן עדיף ללכת לרופאים שהמפגש איתם יותר נעים ונינוח.

בתחום האנדוקרינולוגיה, למשל, ישנם הגורסים כי כדאי להיעזר בשירותיהם של רופאים שכבר מכירים את הטיפול בטרנסג'נדרים ושעברו התמחות מסוימת בתחום. מתוך גישה זו, ככל הידוע לנו, ישנו בארץ מספר מצומצם של רופאים אנדוקרינולוגים אליהם פונים טרנסג'נדרים. מגבלה זו לעיתים מלווה בקשיי זמינות של הרופאים מבחינת מקום גיאוגרפי או משום זמן המתנה ממושך לתור, וכן הוצאות כספיות גבוהות במיוחד עבור מי שאינם חברים בקופת החולים איתה עובדים אותם רופאים. כדאי לזכור כי גם הרופאים המומחים ביותר, החלו דרכם ללא ניסיון וצברו אותו עם השנים.

חשוב אפוא שנשתף במידע שברשותנו בדבר רופאים טרנספרנדליים, כאלה שלא מגיבים בבורות או בחוסר מקצועיות כאשר עומד מולם אדם שאינו תואם את הגדרת המין הרשומה במחשב או שאיברי גופו שונים ממה שהיה מצפה שיהיו.

הרשימה כוללת רק רופאים אשר אחד או אחת מאיתנו המליצו עליהם כטרנספרנדליים. רופאים אשר מגלים כלפינו סובלנות ומקצועיות גם יחד, רופאים שמבינים את הרגישויות, המגבלות והבעייתיות שיש לטרנסג'נדרים עם סוגים שונים של מעקבים ובדיקות.

הרשימה הינה חלקית ותתעדכן באופן שוטף בעזרת המלצותיכם, הגולשים באתר. חשוב שננסה למצוא רופאים נוספים ונרחיב את הרשימה גם מבחינה של התמחויות שונות וגם מבחינה של אזורים גיאוגרפיים בארץ. כמו כן, חשוב שנקבל משוב לגבי הרופאים ברשימה מהניסיון האישי של כל אחת ואחד מכם מולם. כך שאם הלכתם לרופא מתוך הרשימה והתאכזבתם או אם ברצונכם לחזק את ההמלצה לגבי אחד מהרופאים, אנא ידעו אותנו ונעדכן את הרשימה בהתאם.

לתוספות, הרחבות ועדכונים – שלחו פרטים מלאים ככל שיש ברשותכם של הרופא או הרופאה: שם מלא, התמחות, כתובות של מקומות קבלה, קופת חולים, פרטי יצירת קשר, התרשמות וסיבת ההמלצה.


לרשימה המלאה
לעדכון

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2021 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...