עוד בלייפסטייל ובריאות
 >  > 

כדורעף גאה - ללא גאים

טורניר הכדורעף הגאה זכה השנה לשיא שלילי של צופים - רק כ-20 צפו בגמר. ברוך אורן, המארגן: "לא השקענו ביחסי ציבור, והגיעו פחות מהקהל הקבוע"

אנשי "שישה צבעים" עושים מאמצים כדי לקדם את הכדורעף הגאה. אולם, לפחות מבחינת הנראות, היום (ו') נראה כי מאמציהם לא נושאים פרי. לראייה - רק כ-20 בני אדם צפו במשחק הגמר של טורניר הכדורעף הגאה שהתקיים אחר הצהרים בחוף הילטון בתל אביב. המנצחת בטורניר הייתה אגודת כדורעף גאה 1, שניצחה את אגודת כדורעף גאה 2 בתוצאה 2-0 (15-7, 15-12).

חלק מן הקבוצות שדובר כי יגיעו להשתתף בטורניר לא הגיעו, או שבאו באיחור. אחת מהן היא קבוצה של פורום הלהט"ב של "עיר לכולנו". זו כנראה שהעדיפה לעשות את התעמולה שלה לקראת הבחירות המקומיות, שייערכו בחודש הבא, במקום אחר. לעומת זאת, קבוצה מטעם מרצ השתתפה בטורניר.

יושב ראש "שישה צבעים" ומארגן הטורניר, ברוך אורן, הסביר את מספרם המועט של הצופים בחוסר הפרסום שלו. "השנה שווקנו את הטורניר באופן חסכוני", אמר. "לא חילקנו כמעט פלאיירים במקומות הבילוי של הקהילה ולא השקענו ביחסי ציבור". הוא הוסיף כי "הנחנו שהקהל הקבוע ממילא יבוא, ולהפתעתנו - הגיעו פחות ממנו. יכול להיות גם שלאנשים היה קשה לצאת מהבית".

אולי ההיענות הנמוכה היא סיבה לבטל את הטורניר?
"זה ממש לא עומד על הפרק. היו קבוצות שבאו להשתתף ולהתאמן, ורק בשביל זה שווה לי לעשות אירוע כזה מוצלח".

משחקים מול חברים

שתי הקבוצות שעלו לגמר - גם המנצחת וגם המפסידה - הן חלק מאגודת הכדורעף הגאה, שתתחיל בעוד שבועיים את משחקיה בליגה א' בכדורעף (כל קבוצה חדשה מתחילה בליגה זו). עמיר לזרוביץ', קפטן הקבוצה המנצחת בטורניר, אמר כי הוא מאמין שבתום העונה, הקבוצה שלהם תעלה לליגה הארצית. "אנחנו יכולים לעשות את זה, אנחנו קבוצה טובה", אמר. משחק הבית הראשון של הקבוצה בליגה יתקיים ביום רביעי, 12/11, ב-20:30, בקאנטרי גורן - גולדשטיין בתל אביב.

איך היה לשחק בגמר הטורניר מול החברים שלכם?
"אני רואה את המשחק הזה כמו כל ניצחון, כמו כל אימון. הקבוצה שלנו בליגה היא קבוצה חברתית, עם מכנה משותף - הנטייה המינית שלנו. אצלנו, אתה לא צריך להתבייש במה שאתה".

שחקן הומו שמשחק בקבוצת כדורעף "רגילה" נאלץ להסתיר בהכרח את הנטייה המינית שלו?
"לא, אבל כאן, אם אני מכיר בחור חדש - אני לא צריך להתחיל להסביר לחברי הקבוצה. הם מכירים בעצמם את התהליך שאני עובר".

סייע בהכנת הידיעה: אבי דואק

תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...