עוד בלייפסטייל ובריאות
 >  > 

עושים ספורט - לא רק במכון הכושר

ריצה, ריקודים לטיניים וטורניר כדורעף - בימים אלו ממסדים ע"י ארגון "שישה צבעים" והמרכז הגאה, בנפרד, פעילויות פנאי חדשות עבור הקהילה

נמאס לכם ממכון הכושר? רוצים לשלב אותו עם פעילויות ספורט נוספות? נראה לכם נחמד לעשות פילאטיס עם קבוצה של גייז? עכשיו אתם יכולים. ארגון "שישה צבעים" והמרכז הגאה בתל אביב מקימים בימים אלו שורה של פעילויות ספורט ופנאי לקהילה, בנפרד. בין היתר, יוקמו קבוצות ריצה ואופני הרים, חוגי פילאטיס וחוגי רישום.

 
את קבוצת הריצה הקים מירון אבידן, בוגר קורס החניכים של "שישה צבעים", לאחר שראה קבוצה דומה בלונדון. "הסתבר לי שיש קבוצות גאות כאלו בכל הערים הנחשבות בעולם", אמר, "והן הקימו גם אתר אינטרנט. חשבתי לעצמי: למה לא לעשות כזה דבר בתל אביב? יש בעיר ובקהילה בארץ מקום לנישה הזאת, כי אנשים עושים ספורט וצריכים לעשות ספורט. אם אפשר לעשות את זה באוירה ידידותית ולא באוירה המנוכרת של חדרי הכושר - מה טוב. חוץ מזה שהריצה היא באוויר הפתוח ולא על ההליכונים, וזה יותר כיף ויותר בריא".
 
הקבוצה נפגשת בימים ראשון ורביעי ב-20:00 וביום שישי ב-08:00 בכיכר אתרים בתל אביב, ורצה עד לפארק הירקון. המסלול נבחר מפני שאבידן רץ בו כבר כמה חודשים. הרצים נפגשו בעבר מספר פעמים, ועתה הם מבקשים להתרחב. לצורך זה הוקמה קבוצה בפייסבוק.
 
לצד זה, הקימו ב-"שישה צבעים" קבוצה לאופני הרים בפרדס חנה. רכז הארגון, ברוך אורן, אמר כי המשתתפים מדוושים פעם בשבועיים בפרדס חנה - כרכור ובמושבים באזור. פרטים נוספים על קבוצה זו ניתן לקבל באי מייל.
 
האירגון בחר להקים קבוצות דווקא בענפי ספורט אלה כי "הגישה היא לפתוח קבוצות לפי ביקוש ולפי אנשים שמוכנים לקחת על עצמם את האפשרות לפתוח אותן", אמר אורן. "ניסינו להקים גם קבוצת כדורעף לנשים, וזה כשל. אנחנו מתכננים לנסות להקים אותה שוב בקיץ הקרוב". הוא ציין כי הארגון קיבל מספר פניות לפתוח קבוצות כדורגל וכדורסל לגייז, וכי הם בודקים את העניין.
 
ביום שישי: טורניר הכדורעף השנתי
הקבוצות החדשות מצטרפות לקבוצת הכדורעף הגאה, שמקיים הארגון כבר מספר שנים. ביום שישי הקרוב יקיים ארגון "שישה צבעים" את טורניר הכדורעף השנתי שלו, הרביעי במספר. הטורניר יתקיים בחוף הילטון בתל אביב, בין השעות 13:00-17:00. משחק הגמר יחל ב-16:00.
 
בין היתר, ולקראת הבחירות המקומיות הקרבות, יתחרו השנה שתי קבוצות פוליטיות - אחת של פורום גאות של מרצ ושנייה של פורום הלהט"ב של "עיר לכולנו".
 
אורן סיפר כי הטורניר מתקיים גם כדי "לאפשר לאנשים הזדמנות להכיר אחד את השני ולהיפגש לאור יום, ולא באפלה, וגם כדי להכיר קצת את הספורט הקבוצתי". "אנחנו מרגישים שספורט בקהילה שווה רק חדר כושר", הוסיף. "פעילות בחדר כושר היא נהדרת, אבל מאוד אינדיבידואלית. ספורט קבוצתי, כמו כדורעף, יכול לאפשר לאנשים להכיר ולהתמודד עם הבדידות והניכור בחברה".

עקב תקלה טכנית לא ניתן להציג את המשך הכתבה. עמכם הסליחה.
תגיות
כל הזכויות שמורות 1999-2020 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...