עוד בחדשות ודעות
 >  > 

סמים וויאגרה מגבירים הסיכון לאיידס

מחקר גילה כי הומואים שמשתמשים בוויאגרה וסמים ממריצים כדי להגביר את ההנאה בסקס חשופים יותר להתנהגות מסוכנת ולא מוגנת ולהדבקה ב-HIV

הומואים המשתמשים בסמים ממריצים חשופים יותר להדבקה ב-HIV.  כך מגלה מחקר חדש שהתפרסם השבוע בוועידה האוסטרלית השנתית לבריאות מינית. במחקר התגלה כי גברים הומואים שנוטלים ויאגרה או סמים נוספים מקבוצת הממריצים לצורך הגברת ההנאה המינית, פחות מקפידים על יחסי מין מוגנים ונמצאים בסיכון מוגבר להדבקה באיידס.

החוקרים סייגו את מסקנתם, וציינו כי הגורם להגברת החשיפה אינו עצם השימוש בסמים, אלא נטיית הגברים שנוטלים אותם להתנהגות מסוכנת באופן כללי. המחקר האוסטרלי החדש עולה בקנה אחד עם מאמר אמריקני דומה, שאף הוא הצביע על מגמה דומה: מספר הולך וגובר של גברים שנדבקו בנגיף, המשתמשים דרך קבע בחומרים כימיים / פסיכו-אקטיביים כדי להגביר את ההנאה מיחסי המין. 

הממצאים החדשים מתבססים על מחקר בן 4 שנים שנערך בקרב 1427 גברים שאינם נושאים את הנגיף.

"הסמים שנמצאו כקשורים באופן בלתי תלוי להידבקות ב-HIV הם סמים שמגבירים את ההנאה המינית כגון אמיל-ניטראט (פופרס), קריסטל (מתאמפטמין), ו-ויאגרה", אמר ד"ר גארט פרסטייג' מהמרכז הלאומי של סידני לאפידמיולוגיה ולמחקר קליני של HIV. 

פרסטייג' הוסיף כי הממצאים מראים כי הסיכון להידבק ב-HIV גבוה יותר בקרב הומואים בעלי מאפיינים התנהגותיים מתמשכים של לקיחת סיכונים (כגון נטילת סמים ומעורבות בהרפתקאות מיניות שיש בהן סיכון) מאשר בהומואים אשר אינם נוטלים סיכונים. 

הידיעה הובאה לפרסום בשיתוף הוועד למלחמה באיידס.

כל הזכויות שמורות 1999-2019 הקמת אתרים ניהול תוכן
נא להמתין... נא להמתין...